Кабмін оновив умови заходу іноземних суден до річкових портів України
В Україні оновилися умови заходу іноземних невійськових суден до річкових портів.
Про це ідеться у постанові Кабінету міністрів №40, ухваленій на засіданні у середу, 19 січня, пише видання Порти України.
Документом визначено, що до річкових портів (терміналів) можуть заходити іноземні невійськові судна у разі наявності таких документів:
- свідоцтва судна внутрішнього плавання та кваліфікаційних документів екіпажу, виданих відповідно до Закону «Про внутрішній водний транспорт» або виданих державами — членами ЄС;
- або суднових документів та кваліфікаційних документів екіпажу, що відповідають вимогам Кодексу торговельного мореплавства України;
- або суднових документів та кваліфікаційних документів екіпажу, що відповідають вимогам, встановленим міжнародними договорами України у сфері торговельного мореплавства.
Перевірку зазначених документів здійснює Морська адміністрація в порту, в якому відкрито пункт пропуску через державний кордон (пункт контролю).
Крім того, постанова визначає умови для здійснення каботажних рейсів — зазначається, що такі судна можуть заходити до річкових портів (терміналів) з метою здійснення каботажних рейсів у разі, коли їх судновласниками є зареєстровані на території України суб’єкти господарювання.
Під час входження у встановлену зону дії Річкової інформаційної служби (РІС) іноземні невійськові судна повинні подавати інформацію до неї відповідно до законодавства. Доступ до цієї інформації надається Морській адміністрації та органам охорони державного кордону.
До річкових портів (терміналів) можуть заходити судна, параметри яких (довжина, ширина, надводний габарит, фактична осадка) та маневрові характеристики відповідають фактичним габаритам суднового ходу та судноплавних гідротехнічних споруд. У разі, якщо судно не відповідає цим характеристикам, Морська адміністрація може прийняти рішення про разовий перехід такого судна внутрішніми водними шляхами України.
У травні Кабмін схвалив постанову про реалізацію експериментального проекту із заходу до річкових портів України суден під прапорами держав, з якими не укладено міжнародні договори України про судноплавство на внутрішніх водних шляхах, без отримання одноразових тимчасових дозволів. Цей експеримент тривав до 1 січня 2022 року, коли набув чинності Закон «Про внутрішній водний транспорт» (№1054-ІХ).
Ще на цю тему
- 28.12.2022 «Нібулон» розвиватиме перевезення вантажів Дунаєм
- 11.10.2022 Українське Дунайське пароплавство планує реформувати систему забезпечення флоту
- 27.09.2022 Українське Дунайське пароплавство розробляє нові лінії для роботи на Середньому Дунаї
- 05.09.2022 Українське Дунайське пароплавство планує скооперуватися з найбільшими логістичними операторами Дунаю
- 08.08.2022 В Одеській області готують до запуску пасажирське сполучення катером через Дністровський лиман
- 10.02.2022 Річкові перевезення вантажів в Україні у 2021 році збільшилися до рекордного рівня
- 13.01.2021 Закон про річковий транспорт офіційно опубліковано
- 31.12.2020 Зеленский подписал закон «О внутреннем водном транспорте»
- 02.12.2020 «Укрречфлот» сократил объем грузоперевозок на 10%
- 20.11.2020 Украинское Дунайское пароходство получило почти 42 млн гривен прибыли за 9 месяцев
- 15.10.2020 Завод Дунайского пароходства построил баржу из лихтеров-доноров / Фото
- 01.10.2020 Кабмин расширил перечень судоходных рек Украины