Російський суд знову залишив Леніє Умерову під вартою — адвокатка

16:40 25.04.2024

Російський суд не задовольнив апеляцію на міру запобіжного заходу кримській татарці Леніє Умеровій у вигляді тримання під вартою, який продовжили у березні до 4 травня.

Про це розповіла Суспільне Крим адвокатка Ольга Дінзе.

За її словами, адвокатка була в Умерової кілька днів тому. Вона уточнила, що кримська татарка "налаштована дуже оптимістично, здаватися не збирається".

Кримська татарка Леніє Умерова у російському суді. Фото: Telegram, Дарʼя Корнілова

Нагадаємо, З грудня 2022 року влада РФ протиправно утримувала 25-річну кримську татарку Леніє Умерову, на яку склали низку адмінпротоколів. Першого разу нібито вона не віддавала документи, потім нібито вона не віддавала телефон, а далі два за те, що вона "не виходила з машини та чинила опір".

Видання поспілкувалося з братом Леніє – Азізом Умеровим. Він розповів історію молодшої сестри, яку РФ засудила лише за наявність українського паспорта та відмову в російському.

Голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник назвала підстави для постійних подовжень термінів перебування кримської татарки Леніє Умерової в ізоляторі на території РФ. Також правозахисниця назвала шляхи, які допоможуть звільнити дівчину від окупантів та повернути додому.

5 травня 2023 року Лефортовський райсуд Москви заарештував кримську татарку Леніє Умерову, яку росіяни незаконно утримували за ґратами впродовж 5 місяців у Північній Осетії. Захист Леніє Умерової планує оскаржити міру запобіжного заходу.

18 грудня 2023 року у Москві Лефортовський суд розглянув клопотання слідчого про продовження запобіжного заходу кримській татарці Леніє Умеровій, обвинуваченій у "шпигунстві" (ст. 276 КК РФ). Їй продовжили арешт на два місяці.

27 лютого 2024 року російський суд відмовив у задоволенні скарги захисту на ухвалу про продовження терміну взяття під варту Умерової.. 

Ще на цю тему