Санкції

Вплив міжнародних санкцій на соціально-економічну ситуацію в РФ: стислий огляд. Жовтень 2022

Банківська система Криму – що насправді відбувається на окупованому півострові (оновлено)

Окупація Криму та ситуація у Чорноморському регіоні в прицілі західних аналітичних центрів

Незаконні візити в порти Криму іноземних торговельних суден (крім РФ) у 2020 році

Санкційна політика України: погляд практиків

«Чорний список» морських суден-порушників кримських санкцій за весь термін окупації 2014-2020 рік (іноземні, крім РФ) - база даних

Як працюють санкції. Військова промисловість окупованого Криму

Нові українські санкції: що з'явилося і що «загублене» у списку. Оновлена база санкцій
Моніторингова група проаналізувала список юридичних осіб, що міститься в Указі Президента від 14 травня, та оновила загальну базу даних юросіб, щодо яких запроваджені санкції України, США та ЄС у зв’язку з агресією проти України.
Найбільш цікавим виявилося не те, що є у списках, а те, чого там немає…

Як діють кримські санкції (10-11). Що очікує Крим і Севастополь та скільки коштує Росії окупація
В умовах окупації Крим перетворюється на «санкційний заповідник», від найменшого зв'язку з яким будуть відхрещуватися навіть в Росії. А нові економічні проблеми внаслідок світової кризи, спричиненої коронавірусом, ще більше ускладнять бюджетування і без того цілком дотаційного півострова. Тож не дивно, що фактор пандемії Росія намагається використати для спроби зняття міжнародних санкцій... Про це – у закінченні нашої нової книги «Як діють кримські санкції».

Новый «черный список» морских судов-нарушителей санкций за время оккупации Крыма
Мониторинговая группа «Института Черноморских стратегических исследований» и редакции BSNews представляет обновленную базу данных морских судов ("Черный список"), которые после оккупации Крыма Россией посещали 9 портов Крымского полуострова: в Евпатории, Севастополе (2 порта), Ялте, Феодосии, Керчи (4 порта).

Як діють кримські санкції (9). Оновлений «Кримський пакет санкцій»
На 7-му році окупації Крим, продовжуючи залишатися проблемою, став ще й загрозою – плацдармом для військової експансії РФ і на материкову частину України, і навіть у Чорноморсько-Середземноморському регіоні. Тому «кримський» санкційний режим необхідно трансформувати відповідно до нової ситуації. Як саме – у черговій главі нової книги журналістів BlackSeaNews «Як діють кримські санкції».

Як діють кримські санкції (6-8). Деякі особливості економічних процесів в Росії та окупованому Криму в умовах санкцій
Перший рік окупації Криму був позначений «всеросійським фонтаном оптимізму та інвестиційних ідей» стосовно створення на захопленому півострові «нової вітрини Росії» – з Кремнієвої долиною, «нанотехнологіями», вільною економічною зоною тощо. Проте справжня «економічна модель Криму» описується двома словами – «мілітаризація» та «санкції». І ще – пропаганда та приховування реального стану... Читайте про це у черговій главі нашої нової книги «Як діють кримські санкції».

Як діють кримські санкції (5). Запровадження санкцій США щодо заводів РФ за виробництво військових кораблів у Криму
Єдиним кримським підприємством, де продовжується масштабна військова суднобудівельна програма, наразі є керченський завод «Залив». Тут розташований один з найбільших суднобудівних доків у Європі, аналогів якого на території РФ немає. Як окупанти використовують його для військових цілей та як на це впливають санкції – у черговій главі нової книги журналістів BlackSeaNews «Як діють кримські санкції».

Як діють кримські санкції (4). Зрив термінів виробництва ракетних корветів проекту «Каракурт» на суднобудівному заводі «Море» у Феодосії
Після окупації Криму український державний завод «Море» в Феодосії був «переданий» у федеральну власність РФ. Його «куратором», а потім "офіційним" орендарем став Ленінградський завод «Пелла», який хотів збудувати на українських потужностях ракетні корвети для ЧФ РФ... Але не так склалося, як гадалося... Читайте продовження нашої нової книги «Як діють кримські санкції»

Як діють кримські санкції (3). Вплив санкцій на морське сполучення з окупованим Кримським півостровом
Внаслідок дії міжнародних санкцій за 2014–2019 роки морське вантажне сполучення з портами Кримського півострова суттєво змінилося. В 2019 до Криму в порушення санкцій заходили лише 15 іноземних суден (окрім РФ), тоді як у перший рік окупації, 2014-й, їх було 85... Це майже повне припинення морського трафіку. Читайте чергову главу нашої нової книги «Як діють кримські санкції».