Кримська бібліотека

cover

Як діють кримські санкції. Випуск 2

02 квітня 2020
Стан санкційного режиму та ефективність міжнародних санкцій проти Росії у 2014-2019 роках. Книга видана за результатами роботи Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та редакції інтернет-порталу BlackSeaNews.
cover

Керченський міст та поширення агресії РФ на Азовське море. Випуск 2

16 травня 2019
Сприйняття кризи в Азовському морі з травня по грудень 2018 стрімко пройшло декілька етапів: від заперечення та сумнівів з боку українських та закордонних офіційних структур до її визнання та офіційного реагування з боку України, США та ЄС та навіть вже до конкретних заходів, таких як посилення військово-морської присутності ВМС України в Азовському морі, рішення РНБО України, резолюція Европарламенту...
cover

Соціально-економічна ситуація в окупованому Криму 2014 – 2018. Випуск 2

15 травня 2019
У цілому за роки окупації в РФ явно впав інтерес до Криму за винятком військово-стратегічного значення півострова. Формування в Криму потужної військової бази визначає пріоритетні напрямки економічного розвитку. Це, перш за все, відродження військової промисловості й усього, що пов'язане з військовою інфраструктурою...
cover

Мілітаризація Криму як загроза Європі. Випуск 2

15 травня 2019
З перших днів окупації Кримського півострова не виникало жодного сумніву, що єдина мета цієї путінської авантюри – подальше використання Криму як військової бази, що покликана докорінно змінити геополітичний та військово-стратегічний баланс в Європі та Середземномор'ї... Мілітаризація Криму стала не тільки головним змістом кримської політики РФ, але й основним драйвером економіки окупованого півострова.
cover

Чорноморська небезпека та реакція НАТО. Випуск 2

15 травня 2019
З кінця 2015 окупований Крим став одним з основних плацдармів РФ в сирійській війні. Угруповання військ РФ в Криму, надводні кораблі, підводні човни, морська піхота беруть активну участь у військових діях РФ в Сирії... У цьому контексті та на тлі прискореної мілітаризації Криму автори проаналізували динаміку військово-морської присутності НАТО в Чорноморському регіоні з 1991 року і особливо детально в 2014–2018 роках. 
cover

«Сіра зона». Окупований Крим: порушення санкцій у 2018. Підсумки моніторингу

15 квітня 2019
​Підсумки моніторингу порушення санкцій у зв'язку з окупацією Криму Росією за 2018 рік та 5 років окупації. Книга видана за результатами роботи Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень за участі фонду «Майдан закордонних справ» та редакції інтернет-порталу BlackSeaNews.
cover

Керченський міст та поширення агресії РФ на Азовське море

21 грудня 2018
В цілому за період з 17 травня до 1 грудня 2018 року: судна затримувалися в морі під час руху 110 разів; тривалі штучні затримки суден перед Азовським морем зафіксовані 323 рази; тривалі затримки суден на зворотному шляху 308 разів. Всього це 741 випадків створення перешкод судноплавству силовими структурами РФ...
cover

Як діють кримські санкції

21 грудня 2018
Окупація та наступна незаконна анексія Криму в лютому-березні 2014 року та подальший розвиток агресії Росії проти України призвели до початку нового етапу в світовій історії санкцій...​ Книга видана за результатами роботи Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, «Майдану закордонних справ» та редакції BlackSeaNews. Надруковано на замовлення Міністерства інформаційної політики України. 
cover

Мілітаризація Криму як загроза Європі

21 грудня 2018
На півострові стрімкими темпами створене та нарощується найбільше в Європі міжвидове угруповання військ РФ. Відновлюються всі наявні в Криму за часів СРСР численні військові аеродроми, пускові позиції ракетних установок, об'єкти ППО, радарні системи, радянські бази зберігання ядерної зброї...
cover

Чорноморська небезпека та реакція НАТО

20 грудня 2018
Книга видана за результатами роботи Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, БО «Майдан закордонних справ» та редакції інтернет-порталу BlackSeaNews. Надруковано на замовлення Міністерства інформаційної політики України. 
cover

Соціально-економічна ситуація в окупованому Криму 2014 – 2018

19 грудня 2018
Підсумки 2014-2017 показали, що Росія в її сьогоднішньому стані не може подолати вплив блокади і санкцій на економіку Криму. Керівництво РФ вже з початку 2015 почало усвідомлювати неможливість початкових амбітних планів економічного розвитку окупованого Криму і у зв'язку з цим сконцентрувалося – не зраджуючи риториці економічного розвитку – тільки на його «військовому освоєнні»...
cover

«Сіра зона». Окупований Крим: Порушення санкцій в 2017. Підсумки моніторингу

13 липня 2018

Доповідь «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», фонду «Майдан закордонних справ» та редакції інтернет-порталу «Чорноморські новини» за результатами моніторингу порушень міжнародних санкцій до РФ та правового режиму на тимчасово окупованій території Криму.

cover

«Сіра зона». Кримський півострів: чотири роки окупації

10 липня 2018

Щорічна доповідь фонду «Майдан закордонних справ», за участю редакції blackseanews.net та «Інституту чорноморських стратегічних досліджень». Майже половина книги – довідковий матеріал, у тому числі «Чорний список» суден-порушників «кримських санкцій» за чотири роки окупації.

cover

Стратегия деоккупации Крыма в новом глобальном контексте и украинских реалиях (1)

06 січня 2016

BSNews начинает публикацию первого ежегодного доклада «Майдана Иностранных Дел» - «Ситуация в аннексированном Крыму и стратегия его деоккупации». Доклад впервые презентован 9 декабря 2015 года в штаб-квартире ООН (Нью-Йорк) и 11 декабря 2015 года в Конгрессе США (Вашингтон).

cover

Порушення прав людини в окупованому Росією Криму

16 березня 2015
Завдання цього звіту – задокументувати погіршення ситуації з дотриманням прав людини в Криму з початку окупації та анексії Російською Федерацією. Криза, яка розпочалася у лютому 2014 року, все більше поглиблюється через російське законодавство та низку репресивних заходів, до яких вдається окупаційна влада півострова.