Кримська бібліотека

cover

Мілітаризація Криму як загроза Європі та реакція НАТО на неї. Доповідь BlackSeaNews. Випуск 3

28 липня 2021
Читайте в оновленій доповіді: Хроніка окупації Криму. Початок мілітаризації / Створення ракетного потенціалу в Криму / Кримська військово-промислова база / Крим і зміна військового балансу в регіоні / Відновлення ядерної інфраструктури / Структура та чисельність угруповання РФ в Криму / Чорноморська дилема для НАТО / Крим і війна в Сирії / Військово-морські операції НАТО в Чорному морі 2014-2021 / Військово-морські тенденції та прогнози
cover

Перебування військових кораблів нечорноморських країн НАТО в Чорному морі в 2013-2021 / База даних

15 липня 2021
Моніторингова група «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та редакції blackseanews.net публікує Базу даних «Перебування військових кораблів країн НАТО в Чорному морі в 2013-2021 роках / База даних». Наступні візити кораблів нечорноморських країн НАТО до Чорного моря будуть відображатися в цій Базі даних.
cover

Доповідь «Міграційна зброя РФ. Надшвидка заміна довоєнного населення Криму російським»

08 липня 2021
В російській історії керована міграція населення на нові захоплені території завжди була частиною переосвоєння «трофею» під нові цілі, для кардинальної зміни функціональної спеціалізації території. Кількість мігрантів з РФ вже офіційно сягнула 47,1% від кількості постійного населення Севастополя до окупації. Кількість мігрантів до АР Крим офіційно склала 9,83% від чисельності населення до окупації. Де-факто наявне населення півострова за рахунок міграції з РФ зросло щонайменше на 1 млн осіб.
cover

Санкційна політика України: погляд практиків

09 березня 2021
З початку 2021 слово «санкції» нарешті присутні в українському житті. А дії РНБО значно це посилили. Автори вважають своєчасним саме зараз додати до обговорень найважливіше зі свого 7-річного досвіду практичної санкційної роботи. Адекватна санкційна стратегія України є вкрай необхідною, щоб мати право пропонувати 100 державам, що голосували за невизнання спроби анексії Криму 27 березня 2014 в ООН, конкретизувати сучасну політику невизнання та посилювати режим санкцій до РФ.
cover

Соціально-економічна ситуація в окупованому Криму 2014 – 2020. Випуск 3

23 грудня 2020
Станом на 1 січня 2020 року наявне, тобто «де-факто», населення півострову разом з містом Севастополь за рахунок міграції з РФ зросло якнайменше на 800 тисяч – 1 млн. осіб... У цьому випуску книги оновлено інформацію станом на 2020 рік та додано аналітику щодо керованої міграції російського населення на захоплену територію і водозабезпечення окупованого Криму.
cover

Як діють кримські санкції. Випуск 2

02 квітня 2020
Стан санкційного режиму та ефективність міжнародних санкцій проти Росії у 2014-2019 роках. Книга видана за результатами роботи Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та редакції інтернет-порталу BlackSeaNews.
cover

Керченський міст та поширення агресії РФ на Азовське море. Випуск 2

16 травня 2019
Сприйняття кризи в Азовському морі з травня по грудень 2018 стрімко пройшло декілька етапів: від заперечення та сумнівів з боку українських та закордонних офіційних структур до її визнання та офіційного реагування з боку України, США та ЄС та навіть вже до конкретних заходів, таких як посилення військово-морської присутності ВМС України в Азовському морі, рішення РНБО України, резолюція Европарламенту...
cover

Соціально-економічна ситуація в окупованому Криму 2014 – 2018. Випуск 2

15 травня 2019
У цілому за роки окупації в РФ явно впав інтерес до Криму за винятком військово-стратегічного значення півострова. Формування в Криму потужної військової бази визначає пріоритетні напрямки економічного розвитку. Це, перш за все, відродження військової промисловості й усього, що пов'язане з військовою інфраструктурою...
cover

Мілітаризація Криму як загроза Європі. Випуск 2

15 травня 2019
З перших днів окупації Кримського півострова не виникало жодного сумніву, що єдина мета цієї путінської авантюри – подальше використання Криму як військової бази, що покликана докорінно змінити геополітичний та військово-стратегічний баланс в Європі та Середземномор'ї... Мілітаризація Криму стала не тільки головним змістом кримської політики РФ, але й основним драйвером економіки окупованого півострова.
cover

Чорноморська небезпека та реакція НАТО. Випуск 2

15 травня 2019
З кінця 2015 окупований Крим став одним з основних плацдармів РФ в сирійській війні. Угруповання військ РФ в Криму, надводні кораблі, підводні човни, морська піхота беруть активну участь у військових діях РФ в Сирії... У цьому контексті та на тлі прискореної мілітаризації Криму автори проаналізували динаміку військово-морської присутності НАТО в Чорноморському регіоні з 1991 року і особливо детально в 2014–2018 роках. 
cover

«Сіра зона». Окупований Крим: порушення санкцій у 2018. Підсумки моніторингу

15 квітня 2019
​Підсумки моніторингу порушення санкцій у зв'язку з окупацією Криму Росією за 2018 рік та 5 років окупації. Книга видана за результатами роботи Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень за участі фонду «Майдан закордонних справ» та редакції інтернет-порталу BlackSeaNews.
cover

Керченський міст та поширення агресії РФ на Азовське море

21 грудня 2018
В цілому за період з 17 травня до 1 грудня 2018 року: судна затримувалися в морі під час руху 110 разів; тривалі штучні затримки суден перед Азовським морем зафіксовані 323 рази; тривалі затримки суден на зворотному шляху 308 разів. Всього це 741 випадків створення перешкод судноплавству силовими структурами РФ...
cover

Як діють кримські санкції

21 грудня 2018
Окупація та наступна незаконна анексія Криму в лютому-березні 2014 року та подальший розвиток агресії Росії проти України призвели до початку нового етапу в світовій історії санкцій...​ Книга видана за результатами роботи Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, «Майдану закордонних справ» та редакції BlackSeaNews. Надруковано на замовлення Міністерства інформаційної політики України. 
cover

Мілітаризація Криму як загроза Європі

21 грудня 2018
На півострові стрімкими темпами створене та нарощується найбільше в Європі міжвидове угруповання військ РФ. Відновлюються всі наявні в Криму за часів СРСР численні військові аеродроми, пускові позиції ракетних установок, об'єкти ППО, радарні системи, радянські бази зберігання ядерної зброї...
cover

Чорноморська небезпека та реакція НАТО

20 грудня 2018
Книга видана за результатами роботи Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, БО «Майдан закордонних справ» та редакції інтернет-порталу BlackSeaNews. Надруковано на замовлення Міністерства інформаційної політики України.