Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії
Група євродепутатів звернулася до влади Австрії з відкритим листом і висловила занепокоєння планами австрійського Raiffeisen Bank International набрати новий персонал у Росії.
Текст листа у Twitter (X) оприлюднив литовський євродепутат Пятрас Ауштрявічюс, передає Європейська правда.
Лист адресований канцлеру Австрії Карлу Негаммеру, міністру фінансів Магнусу Бруннеру та главі МЗС Александру Шалленбергу.
"Ми, члени Європарламенту, пишемо вам, щоб висловити своє глибоке занепокоєння щодо діяльності банку Raiffeisen у Росії. Ми були шоковані нещодавніми повідомленнями, що банк планує її продовжувати і навіть розширювати шляхом найму понад 2 тисяч працівників", – йдеться у листі.
Євродепутати висловили розчарування, що Raiffeisen, на відміну від інших західних банків, які скорочують або згортають присутність у Росі, торік збільшив свій тамтешній персонал майже на 10 тисяч співробітників.
"Через понад два роки загарбницької війни РФ проти України Raiffeisen не дотримується обмежувальних заходів ЄС, в тому числі Австрії", – заявляють вони, додаючи, що діяльність банку в РФ лише збільшує її матеріальні ресурси у війні проти України.
"Ми закликаємо вас, лідерів Австрії, заохотити Raiffeisen Bank International дотримуватися власних заяв і згортати свою діяльність в Росії. Ми закликаємо вас забезпечити, що всі австрійські компанії дотримуються санкцій і не допомагають РФ вести її невиправдану війну.
Нагадуємо, що Україна, а не Росія, поділяє наші демократичні цінності та ідеали і є кандидатом на вступ до нашого спільного Союзу", – йдеться у листі.
Після виходу більшості великих західних банків Raiffeisen є одним з найважливіших фінансових каналів, в якому російські бізнеси здійснюють операції в доларах і євро. Завдяки цьому банк отримує величезні прибутки, з яких потім фінансує бюджет РФ своїми податками.
За даними ЗМІ, США тиснуть на австрійський банк, щоб той відмовився від планів купівлі промислового пакета російського олігарха вартістю 1,5 млрд євро.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 10.12.2024 Президент Литви про санкції: Росія замало страждає
- 10.12.2024 США запровадили санкції проти чиновників із РФ за причетність до «виборів» на окупованих територіях
- 10.12.2024 Британія оголосила нові санкції, які скоротять можливості РФ фінансувати війну
- 09.12.2024 Україна та Естонія у спільній заяві закликали до посилення санкційного тиску на Росію
- 09.12.2024 Финляндия готова поддержать санкции против российского никеля – росСМИ
- 09.12.2024 У Росії збанкрутів один з найбільших виробників чіпів
- 07.12.2024 ЗМІ: Латвія та Литва загальмували ухвалення 15-го пакета санкцій ЄС проти Росії
- 07.12.2024 Bloomberg: Євросоюз веде перемовини з США щодо пом’якшення санкцій проти російського «Газпромбанку»
- 07.12.2024 Компания из Италии поставляет сталелитейное оборудование для производств, работающих на ВПК РФ
- 07.12.2024 РФ в обход санкций закупает детали для судов у компании из Нидерландов
- 07.12.2024 Найбільший у світі суверенний фонд може почати продаж російських акцій
- 06.12.2024 Через санкції російський "Аерофлот" почав закуповувати старі літаки як джерело запчастин