«Нібулон» розвиватиме перевезення вантажів Дунаєм

09:00 28.12.2022

Через неможливість активного використання власного флоту на річках Південний Буг та Дніпро ТОВ «Сільськогосподарське підприємство (СП) «Нібулон» планує освоювати ринок водних перевезень Дунаєм. 

Про це розповів заступник генерального директора з логістики компанії Сергій Калкутін на виробничій нараді минулого тижня, повідомляє прес-служба «Нібулона», пише видання Порти України.

Також компанія вивчатиме можливості рейдової перевалки в цьому регіоні, використовуючи отриманий досвід роботи на зовнішньому рейді порту Миколаїв. Окрім того, розглядається можливість розвитку залізничних перевезень та потенційне збільшення вагонного й тепловозного парку.

Заступник генерального директора з торгівлі Володимир Славінський повідомив у ході наради, що у 2021-2022 маркетинговому році (МР, липень 2021 – червень 2022) «Нібулону» вдалося досягти рекордних показників з обсягів заготівлі, які склали 5,6 млн тонн, та оборотності мережі елеваторів — 2,77 оберти.

З початком повномасштабної війни компанія зазнала негативного впливу через окупацію територій, де «Нібулон» традиційно мав високу ринкову частку, та суттєве зниження конкурентоспроможності річкових елеваторів компанії, що спричинено унеможливленням судноплавства внутрішніми водними шляхами. Компанією вжито ефективних заходів для адаптації торгівельної діяльності до існуючих умов та поступового нарощення ринкової частки до звичних рівнів”, — повідомив Славінський.

Цьому, зокрема, сприяло будівництво філії «Бессарабська» в Одеській області, яка стала важливим транспортним хабом.

Компанія змогла наростити обсяги експорту до країн ЄС, оскільки в поточних умовах цей напрям був найбільш логістично привабливим. Зараз вживаються заходи для повернення на ринки країн Азії, що зробить торгівельну діяльність більш гнучкою та прибутковою”, — підсумував Славінський.

Впевнений рух уперед та пошук раціоналістичних рішень сприяли тому, що компанія змогла поступово стабілізувати свою роботу. «Нібулон» веде відкритий діалог з усіма кредиторами. І як відзначила фінансова директорка Ольга Бабаніна, вже в новому році компанія планує здійснити перехід на вищий рівень бюджетування та контролю.

ТОВ «СП «Нібулон» (засноване у 1991 році) — один із найбільших операторів зернового ринку України, володіє розгалуженою мережею з 27 елеваторів, у тому числі 13 річковими перевантажувальними терміналами: 10 філій — на Дніпрі, 2 філії — на Південному Бузі, а також власним перевантажувальним терміналом у Миколаївському морському порту. Потужності зберігання зерна на річці становлять 1,13 млн тонн. Власний флот судноплавного підрозділу налічує понад 80 суден. У 2021 році «Нібулон» відвантажив на експорт 5,64 млн тонн сільгосппродукції, що є абсолютним рекордом річної перевалки за час його діяльності.

Компанія у 2020-2021 МР експортувала 4,6 млн тонн зернових та олійних. Обсяг вантажоперевезень внутрішніми водними шляхами у 2020-2021 МР збільшився порівняно з 2019-2020 МР на 11% — до 4,3 млн тонн.
 

Ще на цю тему