Торговий маршрут Рейном опинився під загрозою через падіння рівня води

19:40 31.07.2023

На окремих ділянках головної водної артерії Західної Європи – річки Рейн зменшення рівня води перешкоджає судноплавству і змушує розташовані вздовж річки компанії шукати альтернативні шляхи постачань.

Як пише Bloomberg, річка Рейн упродовж століть була надійним судноплавним шляхом і має на своїх берегах чимало промислових гігантів, але через зміну клімату вони почали стикатися із проблемами.

Хімічний концерн BASF SE перебудовує логістику на потяги та вантажівки, а виробник пластмас Covestro AG має плани на випадок непередбачених обставин, які включають перенесення частини виробництва до Бельгії та інших місць у Німеччині. Заводи Covestro отримують більшу частину своєї сировини та транспортують близько третини готової продукції Рейном.

Найбільший сталеливарний завод Німеччини опинився під загрозою. Підприємству Thyssenkrupp AG у разі зупинки барж потрібно 2 тис. вантажівок, а повністю залишити Рейн неможливо. В компанії наголосили, що річкові баржі залишаються найбільш ефективним, економічним та екологічним видом транспорту.

За словами директора Swiss Rhine Ports Флоріана Ретлінгсхофера, падіння на 10 сантиметрів означає, що одним судном можна транспортувати приблизно на 100 тонн менше. Через це компанії вимушені додатково витрачатися на оренду менших суден. Капітальний ремонт рейнського флоту з 8,9 тис. суден для мілководдя може коштувати близько €90 млрд.

Виробники накопичують запаси, комунальні служби тримають додаткове паливо, а вантажні оператори розпочали капітальний ремонт флоту за допомогою барж, здатних переміщатися мілководдям.

Дорогі обхідні шляхи спрямовані на те, щоб уникнути масових збоїв в роботі критично важливої транспортної артерії. Ця проблема стає актуальнішою через тепліші зими і меншу кількість снігу.

Рейн тягнеться майже 800 миль від Швейцарських Альп через промислове серце Німеччини, перш ніж впасти в Північне море в голландському порту Роттердам. На нього припадає понад 10% швейцарської торгівлі та приблизно дві тонни на кожного жителя Німеччини щороку.

Перше попередження пролунало у 2018 році, коли рівень води в Рейні досяг історичного мінімуму, і транспортування річкою практично припинилося, що призвело до скорочення промислового виробництва Німеччини на €5 млрд.

Минулого року Німеччина зафіксувала найнижчий обсяг торгівлі на Рейні та інших внутрішніх водних шляхах щонайменше з 1990 року, повідомляє німецьке статистичне агентство. Після торішньої посухи адміністрація канцлера Олафа Шольца прагнула прискорити зусилля з капітального ремонту рейнського флоту, але він застопорився через чвари між політсилами та бюрократію.

На противагу повільному підходу Німеччини, Швейцарія вже провела операцію з днопоглиблення, щоб полегшити доступ до своїх портів на Рейні. План був закріплений у кліматичному звіті 2014 року, схвалення надано 2017 року, а проєкт було завершено в лютому 2019 року.

Ще на цю тему