ЄС хоче ввести санкції проти суден, які перевозять зброю із КНДР у Росію – ЗМІ

15:40 25.04.2024

Європейська комісія планує запровадити санкції проти нафтових танкерів так званого «тіньового флоту», що вивозять російську нафту вище за «цінову стелю» країн G7, а також суден, які доставляють військову техніку до РФ із КНДР.

Як пише Reuters із посиланням на джерела в ЄС Пропозицію Єврокомісія додасть до 14-го пакету санкцій проти Москви за її вторгнення в Україну, повідомляє ZN.UA.

За інформацією агентства, до списку осіб, які підпадають під санкції, очікується додавання 40 компаній:

«Зокрема мова йде про компанії з Росії, які проводять закупку обладнання для армії та фірми з інших держав, котрі постачають в Росію електроніку, напівпровідники та чипи для військових потреб. Компанії з третіх країн базуються в ОАЕ, Киргизстані, Туреччині і Китаї та продають у Росію обладнання європейського та американського походження», ‒ йдеться у повідомленні.

Раніше в середині березня Росія відновила перевезення боєприпасів і зброї із Північної Кореї морем.

ЄС почав роботу над підготовкою 14 пакету санкцій проти Росії. У ньому планують зменшити здатність РФ обходити запроваджені обмеження для отримання прибутку й товарів. Пакет мають ухвалити цієї весни.

Нагадаємо, Китай предоставил место для стоянки российского грузового судна «Ангара», находящегося под американскими санкциями и связанного с доставкой северокорейского вооружения в Россию.
 

Ще на цю тему