Корвет «Вінниця» перетворять на перший в Україні військовий корабель–музей
Навчальний корабель військово-морських сил України «Вінниця» перетворять на перший в Україні військовий корабель-музей. Розташують його у Миколаєві.
Про це повідомили у пресслужбі Міноборони.
Очільник відомства Андрій Таран розповідає, що зараз працюють над передачею корвета як музейного предмета до філії Національного військово-історичного музею України — Центрального військово-морського музею.
Корабель, збудований 45 років тому, планують розмістити на 8-му причалі Миколаєва. У Міноборони переконані, що створення на базі бойового судна музейної експозиції дозволить перетворити його в один із потужних центрів військово-патріотичного виховання молоді.
«Тут популяризуватимуть традиції українського військового флоту, а причал стане одним з осередків туризму міста корабелів», — каже Таран.
У Міноборони додають, що «Вінниця» є одним з останніх представників корветів проєкту «1124». Він має стати зразком кораблебудування 70-х років минулого століття.
Загалом у світі існує кілька сотень кораблів-музеїв, на яких розміщені експозиції, присвячені історії, екіпажу та подіям судна. Найвідоміші із них — вітрильний лінійний корабель «Вікторі» у британському Портсмуті чи американський лінійний корабель «Айова» в Лос-Анджелесі.
«В Україні своя історія військових кораблів. Корвет «Вінниця» стане першим таким об’єктом військово-морської спадщини», — наголошують в міністерстві.
Що це за корвет
Корвет «Вінниця» — багатоцільовий корабель прибережної дії. Спущений на воду у 1976 році. Виконував завдання в акваторії Чорного моря. У складі ВМС ЗС України брав участь у багатьох багатонаціональних навчаннях.
Розбудова українських ВМС
Після анексії Криму Росією український флот втратив понад 80% своїх активів і можливостей. Відтак Україна нині активно працює зі своїми партнерами і намагається відновити свій військово-морський флот. Так, президенти України та Туреччини у 2020 році підписали двосторонні угоди про співпрацю країн в оборонній сфері. Зокрема вони домовилися про спільне будівництво бойових кораблів, безпілотників та всіх видів турбінних двигунів.
Також в Україні планують побудувати дві військово-морські бази: одну на Чорному морі, іншу — на Азовському. Їх створюватимуть із залученням британських фахівців. На це Сполучене Королівство готове надати 1,25 млрд фунтів стерлінгів кредиту.
А нещодавно Збройні сили України отримали чергову допомогу від США: для Військово-морських сил передали 10 швидкісних катерів, понад 70 надувних човнів та супутнє обладнання.
Ще на цю тему
- 14.04.2021 Українські ВМС візьмуть участь у багатонаціональному навчанні «Дайв-2021»
- 12.04.2021 ВМС реконструює будівлі у пункті базування в порту Південний
- 05.04.2021 Український корабель «Сімферополь» успішно відстрілявся на черговому етапі держвипробувань / Фото, відео
- 30.03.2021 Морська охорона Держприкордонслужби відновить свій плавучий причал в Одесі / Фото
- 02.03.2021 Морська охорона України задіяла 40 одиниць корабельно-катерного складу для контролю кордонів
- 24.02.2021 Готовящиеся к отправке в Украину патрульные катера типа Island получили имена / Фото
- 19.02.2021 Одному з катерів класу «Айленд» можуть присвоїти ім’я Героя України
- 19.02.2021 «Слов’янськ» відпрацював елементи експериментальної курсової задачі
- 19.02.2021 ДПСУ передали перший корпус катеру OCEA
- 08.02.2021 Айленды ВМСУ получат американское вооружение / Фото
- 03.02.2021 З корабля «Вінниця» розглядають створення музею
- 01.02.2021 Катери класу Island надійдуть до України морським шляхом до кінця першого півріччя 2021-го