Глави МЗС шести країн виступили з заявою до 76-х роковин депортації кримськотатарського народу
Міністри закордонних справ України, Естонії, Грузії, Латвії, Литви та Польщі висловили підтримку кримськотатарському народу в його боротьбі за свої права і наголосили на непорушності суверенітету, територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах і політичної незалежності України.
Про це йдеться у спільній заяві глав зовнішньополітичних відомств шести країн до 76-х роковин депортації кримськотатарського народу, пише Укрінформ.
Дипломати зазначили, що трагедія кримськотатарського народу, яка сталася 18 травня 1944 року, коли радянськими каральними органами здійснено злочинну депортацію кримськотатарського народу з території його історичного проживання - Криму, повторилася у 2014 році, коли Російська Федерація захопила і незаконно спробувала анексувати Крим, який є невід’ємною частиною України.
Глави МЗС України, Естонії, Грузії, Латвії, Литви та Польщі зауважили, що не випадково Росія, яка глорифікує сталінський тоталітарний режим, продовжує свою злочинну політику у ХХІ столітті у тимчасово окупованому Криму, що змусило тисячі кримських татар, корінний народ Криму, покинути свої домівки і виїхати до материкової України.
«Вшановуємо пам’ять численних безневинних жертв сталінської депортації кримськотатарського народу. Висловлюємо підтримку кримськотатарському народу у його боротьбі за свої права. Наголошуємо на непорушності суверенітету, територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах і політичної незалежності України. Засуджуємо агресивну політику РФ щодо України та нові репресії проти кримськотатарського народу», - заявили міністри.
Вони закликали Росію припинити порушення фундаментальних принципів міжнародного права, повною мірою виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна, і вимоги міжнародного співтовариства стосовно деокупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь.
«Які б спроби не робила Росія для легітимізації окупації півострова, факт залишається беззаперечним: Крим - це Україна», - підкреслили дипломати.
Як повідомлялося, у понеділок, 18 травня, в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв депортації кримських татар.
Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку і тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня).
Ще на цю тему
- 08.10.2024 У парламенті Естонії пропонують визнати геноцидом депортацію кримських татар
- 12.07.2024 Сейм Польщі визнав геноцидом депортацію кримських татар Радянським Союзом
- 18.05.2024 В ПАСЕ призвали признать депортацию крымских татар актом геноцида – представительство президента Украины в АРК
- 26.04.2024 Кабмин Украины создал оргкомитет по подготовке мероприятий ко Дню памяти жертв геноцида крымскотатарского народа
- 06.12.2023 В Киеве покажут фильм «Крымский караван» о проблемах крымских татар во время российской мобилизации
- 20.11.2023 Суд в России оставил под стражей четырех фигурантов «дела крымских мусульман»
- 18.05.2023 Україна робить усе можливе задля звільнення Криму та перемоги над російським агресором – Президент на зустрічі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу
- 01.05.2023 Чехія має розглянути питання щодо визнання депортації кримських татар геноцидом – президент
- 19.05.2022 Канадський парламент визнав геноцидом депортацію кримських татар
- 29.07.2021 Наслідком депортації кримських татар стала смертність та знищення культури – учений
- 29.06.2021 У Раді відкрилася виставка на честь річниці відновлення Курултаю
- 21.05.2021 У Меджлісі відреагували на вилучення згадки про геноцид кримських татар із заяви ЄС в ОБСЄ