Глави МЗС шести країн виступили з заявою до 76-х роковин депортації кримськотатарського народу
Міністри закордонних справ України, Естонії, Грузії, Латвії, Литви та Польщі висловили підтримку кримськотатарському народу в його боротьбі за свої права і наголосили на непорушності суверенітету, територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах і політичної незалежності України.
Про це йдеться у спільній заяві глав зовнішньополітичних відомств шести країн до 76-х роковин депортації кримськотатарського народу, пише Укрінформ.
Дипломати зазначили, що трагедія кримськотатарського народу, яка сталася 18 травня 1944 року, коли радянськими каральними органами здійснено злочинну депортацію кримськотатарського народу з території його історичного проживання - Криму, повторилася у 2014 році, коли Російська Федерація захопила і незаконно спробувала анексувати Крим, який є невід’ємною частиною України.
Глави МЗС України, Естонії, Грузії, Латвії, Литви та Польщі зауважили, що не випадково Росія, яка глорифікує сталінський тоталітарний режим, продовжує свою злочинну політику у ХХІ столітті у тимчасово окупованому Криму, що змусило тисячі кримських татар, корінний народ Криму, покинути свої домівки і виїхати до материкової України.
«Вшановуємо пам’ять численних безневинних жертв сталінської депортації кримськотатарського народу. Висловлюємо підтримку кримськотатарському народу у його боротьбі за свої права. Наголошуємо на непорушності суверенітету, територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах і політичної незалежності України. Засуджуємо агресивну політику РФ щодо України та нові репресії проти кримськотатарського народу», - заявили міністри.
Вони закликали Росію припинити порушення фундаментальних принципів міжнародного права, повною мірою виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна, і вимоги міжнародного співтовариства стосовно деокупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь.
«Які б спроби не робила Росія для легітимізації окупації півострова, факт залишається беззаперечним: Крим - це Україна», - підкреслили дипломати.
Як повідомлялося, у понеділок, 18 травня, в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв депортації кримських татар.
Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку і тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня).
Ще на цю тему
- 27.10.2020 В Крыму открыли дело против еще одного имама
- 07.09.2020 Сьогодні російський суд починає остаточний розгляд бахчисарайської справи "Хізб ут-Тахрір"
- 18.05.2020 «Ця травма поглиблюється окупацією Криму Росією» – США в роковини депортації кримських татар
- 18.05.2020 Сьогодні кожен українець розділяє з кримськотатарським народом біль від трагедії 18 травня 1944 року - Зеленський
- 18.05.2020 У Туреччині підняли кримськотатарські прапори в пам'ять про жертв геноциду
- 18.05.2020 Вогник пам’яті: Українців закликають вшанувати пам’ять жертв геноциду кримських татар
- 14.05.2020 Депортація кримських татар: у Меджлісі затвердили меморіальні заходи до 18 травня
- 26.02.2020 Строительство мемориала жертвам депортации в Бахчисарае провалено
- 16.10.2019 Из названия госкомитета оккупационного правительства Крыма убрали упоминание о депортации
- 06.06.2019 Сейм Литвы признал геноцидом депортацию крымских татар
- 05.06.2019 Росія звинуватила Туреччину у "русофобії" через акції до 75-річчя депортації кримських татар
- 20.05.2019 В ООН передали заклик Меджлісу щодо визнання депортації геноцидом