В СБУ та прокуратуру АРК передали інформацію про громадян РФ, які порушують права українців в Криму

15:15 15.10.2020

Представництво президента України в АРК передало в СБУ, прокуратуру АРК і Севастополя інформацію про громадян РФ, які порушують права українців в окупованому Криму.

Про це повідомили в представництві президента України в АРК, пише Центр журналістських розслідувань.

«В рамках системної міжвідомчої співпраці командою Представництва Президента України в АР Крим було передано до Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та Головне управління СБУ в АР Крим інформацію про осіб – російських громадян – які перемістилися з території Російської Федерації на територію тимчасово окупованого Кримського півострову та здійснюють діяльність у окупаційних адміністраціях, системнатично порушуючи права українських громадян.

Відомості про осіб долучені Прокуратурою Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до матеріалів кримінальних проваджень за фактами незаконного примусового переміщення громадян України з тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополь, переміщення населення держави-окупанта на тимчасово окуповану територію. Вказані особи також дотичні до злочинів, пов’язаних із перешкоджанням проведенню мирних зібрань на підтримку територіальної цілісності України, під час яких мало місце неправомірне застосування сили, побиття мирних громадян, нанесення тяжких тілесних ушкоджень та вбивства, які мали місце 26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Вказані особи стали частиною репресивної системи переслідування і покарання учасників проукраїнських мітингів, які призвели до незаконного позбавлення волі, незаконних обшуків, а також їх дії призвели до незаконного поміщення Ільми Умерова до психіатричної лікарні, порушуючи право на справедливий судовий процес».

Представництво президента України в АР Крим публікує повний перелік цих осіб, список буде оновлюватись та доповнюватись.

Ще на цю тему