Держдеп: Росія докладає всіх зусиль, щоб припинити будь-яку критику своєї окупації
Росія докладає всіх зусиль, щоб припинити будь-яку критику своєї окупації, заявив виконувач обов’язків асистента державного секретаря США Філіп Рікер під час наради міністрів ОБСЄ.
«Росія докладає всіх зусиль, щоб припинити будь-яку критику своєї окупації жорстокою та осудною тактикою. Я був стурбований, коли почув історію Сервера Мустафаєва, якого в листопаді засудили до 14 років в’язниці за активність у висвітленні тяжкого становища інших кримських політв’язнів», – цітує Рікера Радіо Свобода.
За словами дипломата, Мустафаєв – «лише один із понад 90 українців, яких Росія несправедливо ув’язнила за мирну незгоду, та одне із сотень тисяч життів, які зазнали наслідків окупації».
«Хоча жодна країна не постраждала більше, ніж Україна, використання Росією свого опорного пункту в Криму для проєктування влади в Чорному морі, Середземному морі та на Близькому Сході підриває регіональну безпеку та впливає на всіх нас. Ось чому США вітають дипломатичну ініціативу України щодо акцентування міжнародної уваги на стратегічних вимірах російської окупації Криму», – додав Рікер.
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.
Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.
Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».
Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
Ще на цю тему
- 22.01.2021 Кравчук дал интервью «крымскому каналу» и хочет посетить оккупированный полуостров
- 22.01.2021 «Крым превращается в заповедник «русского мира» — Борис Бабин
- 22.01.2021 У ЄС назвали знаковим рішення ЄСПЛ у справі «Україна проти Росії» щодо Криму
- 22.01.2021 «На самом высшем из возможных уровней» -Украина пригласила США на саммит Крымской платформы
- 22.01.2021 Курт Волкер прокомментировал политику США по Крыму
- 21.01.2021 СБУ блокувала схему переправлення моряків на роботу до окупованого Криму
- 21.01.2021 Саміт «Кримської платформи» не має обмежуватися питанням прав людини – Джапарова
- 21.01.2021 РНБО може ухвалити стратегію деокупацію Криму до 26 лютого – Джеппар
- 21.01.2021 «Не бачу перспектив пом’якшення політики США щодо Криму за Байдена» – Волкер
- 21.01.2021 В ОБСЄ ще не визначилися з форматом підтримки «Кримської платформи» – Лінде
- 21.01.2021 Джемілєв пропонує ухвалити закон про відповідальність за заселення до окупованого Криму
- 20.01.2021 Українська делегація ініціює створення у ПАРЄ «Кримської платформи»