Греція запропонувала створити європейську систему ППО на зразок «Залізного купола»

20:20 16.05.2024

Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс запропонував створити європейську систему протиповітряної оборони на зразок ізраїльського «Залізного купола».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Novinite.com із посиланням на інтерв’ю політика Sky TV.

Міцотакіс наголосив на необхідності єдиної оборонної стратегії по всій Європі для захисту від потенційних загроз. Під час інтерв’ю він окреслив своє бачення європейської системи ППО, яка охоплюватиме всі європейські країни подібно до ізраїльського «Залізного купола». Глава грецького уряду також підкреслив важливість колективного використання європейських ресурсів для забезпечення можливостей ППО для кожної з країн-членів ЄС, незалежно від їхнього національного бюджету.

Міністр оборони Греції Нікос Дендіас підтримав пропозицію Міцотакіса, наголосивши на нагальності впровадження такого механізму захисту в Греції та в усій Європі. Очільник оборонного відомства країни акцентував на необхідності підготовки до потенційних широкомасштабних атак із застосуванням безпілотників та ракет, особливо виділивши важливість проактивних стратегій захисту.

Визнаючи, що розробка такої програми потребує часу, Дендіас сказав, що у бюджетній програмі Греції до 2030 року виділені кошти на підтримку цієї ініціативи.

Ще на цю тему