Компанія-будівельник «Північного потоку-2» планує продовжити роботи, попри санкції
Будівництво газопроводу «Північний потік-2», що проходить під Балтійським морем з Росії в Німеччину, відновиться на початку грудня після річної паузи через санкції США.
Про це заявила компанія Nord Stream 2 AG 28 листопада, пише Радіо Свобода.
Згідно з заявою компанії, підводні роботи з прокладання труб відновляться на 2,6-кілометровій ділянці кожного з відгалужень газопроводу в межах ексклюзивної економічної зони Німеччини.
Німецька телерадіокомпанія NDR 1 Radio MV з посиланням на Управління водних шляхів та судноплавства Балтійського моря у Штральзунді повідомила, що роботи відновляться 5 грудня.
У грудні 2019 року будівництво «Північного потоку-2» було зупинене через санкції США проти проєкту, який подвоїть обсяги постачання російського природного газу до Німеччини.
Санкції спрямовані на будь-яке судно, яке будує трубопровід «Північний потік-2», змусивши швейцарську компанію Allseas припинити роботи незадовго до їх завершення.
Конгрес США розглядає ще один законопроєкт, який би розширив спектр дії, поширивши її на будь-яку фізичну або юридичну особу, яка надає страхові послуги, технічну сертифікацію або зварювальні роботи для проекту.
Наразі невідомо, яке судно з прокладання труб буде задіяне для закінчення «Північного потоку-2». Потрібно завершити ще 16 кілометрів у німецьких водах та 60 кілометрів у ділянці Данії.
Очікувалось, що газопровід «Академік Черський» закінчить будівництво, але, за даними служб відстеження морського руху, корабель під російським прапором залишив німецький проєктний центр Мукран і перебуває біля узбережжя російського анклаву Калінінград.
За повідомленням NDR 1 Radio MV, незрозуміло, чи це судно отримало необхідну сертифікацію від уряду Данії. Норвезький сертифікатор вже оголосив про частковий вихід із робіт, пов’язаних із будь-якими кораблями, але не з самим трубопроводом.
Тим часом німецька земля Мекленбург-Передня Померанія, де трубопровід закінчується, цього тижня вирішила створити громадський трест під контролем офісу прем’єр-міністра землі для захисту компаній, що працюють на «Північному потоці-2», від санкцій США.
Санкції проти «Північного потоку-2» стали джерелом протиріччя в американсько-німецьких відносинах. Берлін звинуватив Вашингтон у застосуванні екстериторіальних обмежень щодо суверенного проєкту.
Американський уряд хоче запобігти завершенню газопроводу, заявляючи, що це посилить енергетичний тиск Росії на Європу і знизить роль України як транзитної країни для російського газу.
Читайте також: Коболєв у Вашингтоні закликав США запровадити більше санкцій проти «Північного потоку-2»
«Північний потік-2» – це проєкт на 10 мільярдів доларів, який веде російський газовий монополіст «Газпром». Половину фінансування забезпечують німецькі Uniper та Wintershall, що належить концерну BASF, англо-голландська нафтова компанія Shell, австрійські OMV та Engie.
Спочатку Росія очікувала завершити трубопровід на початку 2020 року. Після ухвалення санкцій проти кораблів президент Росії Володимир Путін висловив надію, що трубопровід буде завершений до початку 2021 року.
Ще на цю тему
- 15.01.2021 Прокладання «Північного потоку-2» відтермінували
- 10.12.2020 Экспортные доходы «Газпрома» рухнули вдвое по сравнению с прошлым годом
- 04.11.2020 «Газпром» обжаловал «беспрецедентный» польский штраф
- 04.11.2020 Два судна, способных достраивать Nord Stream 2, вышли в порт Мукран
- 27.10.2020 В России заговорли возможность отмены строительства «Северного потока–2» и колоссальные убытки
- 07.10.2020 Польща оштрафувала Газпром на 6 мільярдів євро у справі про Північний потік-2
- 29.09.2020 Санкции США против немецких компаний, связанных со строительством «Северного потока-2» не противоправны
- 23.09.2020 Международные страховые компании отказываются работать с Северным потоком-2
- 11.09.2020 Германия рассматривает остановку “Северного потока – 2” как реакцию на отравление Навального
- 14.08.2020 Держави ЄС підписали ноту проти втручання США в побудову "Північного потоку-2"
- 10.08.2020 В США пригрозили администрации немецкого порта, который поддерживает «Северный поток — 2»
- 06.08.2020 Німецькі екологи хочуть через суд скасувати дозвіл на будівництво Nord Stream 2