Система освіти в окупованому Криму побудована на мілітаризації дитинства - правозахисник

11:40 03.09.2021

Кримська система освіти після окупації півострова побудована на мілітаризації дитинства, боротьбі проти української ідентичності та пропаганді збройних сил РФ.

Про це сказав заступник голови правління Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін на форумі «Крим медіаконференція» в рамках Koktebel Jazz Festival, передає Укрінформ.

«На жаль, з кожним роком дітей, які завербовані цією пропагандистською машиною, стає все більше. Постійно використовується мова ворожнечі стосовно України та українців, кримських татар. Це робиться для того, щоб цивілізаційно відірвати молодь від західного мислення, для позбавлення особистості», - цитує Чекригіна Кримська правозахисна група.

За словами правозахисника, мілітаристська пропаганда, спрямована на дітей, у яких ще не сформоване критичне мислення, по суті, є однією з форм примусу до подальшої служби в збройних силах РФ.

«Такі дії окупанта слід розглядати як воєнний злочин з точки зору міжнародного гуманітарного права та як порушення норм Конвенції про права дитини», - підкреслив Чекригін.

Заступник голови правління нагадав, що КПГ разом с прокуратурою АРК направили два подання до Міжнародного кримінального суду з доказами незаконного призову кримчан до армії РФ.

Як повідомлялося, у серпні Кримська правозахисна група зафіксувала 14 нових кримінальних справ щодо мешканців Криму за ст. 328 КК РФ (ухилення від служби в збройних силах РФ). Окрім того, було ухвалено 10 нових вироків за цією статтею. Усього на кінець серпня КПГ зафіксувала 258 кримінальних справ за ухилення від служби в ЗС РФ, переданих на розгляд до «судів» Криму. За 232 з них уже ухвалено вирок, ще 26 перебувають на стадії розгляду.
 

Ще на цю тему