У корпорації «Ростех» хочуть використовувати двигуни ОДК при створенні опріснювальних установок у Криму

08:45 02.09.2021

У корпорації «Ростех» розглядають можливість участі в створенні опріснювальних установок у Криму шляхом використання газотурбінних двигунів дочірнього підприємства ОДК (Об'єднана двигунова корпорація).

Про це повідомила пресслужба держкорпорації у відповіді на запит Крим.Реалії.

«Проблеми з водопостачанням півострова відомі. Очевидно, що опріснення води в великих обсягах потребують додаткової електрогенерації. Дійсно, опрацьовується можливість використання газотурбінних двигунів розробки ОДК при створенні установок опріснення води», – повідомили у корпорації.

Раніше російська газета «Коммерсант» повідомила, що в корпорації «Ростех» готують для підконтрольної Кремлю влади Криму пропозицію про будівництво дев'яти установок опріснення води загальною потужністю приблизно мільярд кубометрів води на рік. Для енергопостачання цих установок необхідне створення додаткових електростанцій. Загальну вартість проєкту, згідно з інформацією видання, оцінили в 78 мільярдів рублів.

У 2013 році Крим використовував приблизно 727,3 мільйона кубометрів води населенню, на сільське господарство і промисловість. У 2014-му – в чотири рази менше – 172 мільйони, свідчать дані Інституту економіки та організації промислового виробництва РАН.

Торік у Криму була посуха, що призвела до пересихання річок, озер, водосховищ та як наслідок до дефіциту води на півострові. Російський глава Криму Сергій Аксенов зазначав, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Після літніх злив у 2021 році влада Криму заявила, що дефіцит води півострову більше не загрожує.

Ще на цю тему