Коаліція за свободу ЗМІ заявляє про продовження тиску на журналістів у окупованому Криму

09:30 31.08.2021

Члени Коаліції за свободу ЗМІ (Media Freedom Coalition) висловили глибоку стурбованість погіршенням ситуації зі свободою медіа в тимчасово окупованому Криму та продовженням утисків, насильства та переслідування журналістів з боку РФ.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Укрінформ.

«Незважаючи на ризики, правозахисники та незалежні журналісти продовжують звертати увагу на постійні порушення прав людини та основних свобод, а також дії щодо безпідставного обмеження свободи ЗМІ в регіоні. Одним з таких випадків є справа Владислава Єсипенка, журналіста-фрілансера у проєкті Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода «Крим. Реалії», – йдеться в заяві Коаліції.

Зазначається, що до свого арешту Федеральною службою безпеки РФ 10 березня 2021 року Єсипенко готував репортажі соціальної й природоохоронної тематики та проводив соціальні опитування серед жителів Криму.

«Ми стурбовані повідомленнями про жорстоке поводження та катування Єсипенка у ході його затримання», – заявляють автори документа.

Вони також нагадали, що дев’ятьох громадянських журналістів – кримських татар (Сервера Мустафаєва, Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Сейрана Салієва, Ремзі Бекірова, Руслана Сулейманова, Османа Арифмеметова, Рустема Шейхалієва, Амета Сулейманова) продовжують утримувати в СІЗО та в’язницях на території Росії та окупованого Криму.

Члени Коаліції за свободу ЗМІ закликали Російську Федерацію негайно звільнити Владислава Єсипенка та всіх журналістів, яких було несправедливо затримано, та дозволити їм займатися своєю професією «без страху переслідувань, свавільного ув’язнення, насильства і примусового зникнення».

«Ми також стурбовані діями Росії, спрямованими на придушення незалежних ЗМІ на півострові шляхом постійних утисків і залякувань, які фактично загнали незалежні ЗМІ у підпілля чи змусили взагалі залишити півострів», – заявили країни-учасниці коаліції.

В заяві йдеться, що разом з міжнародним співтовариством вони продовжать висвітлювати дії Російської Федерації щодо обмеження свободи ЗМІ в Криму.

«Ми також звертаємо увагу на постійні та систематичні обмеження свободи вираження поглядів та думок, включаючи свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію, з якими стикаються мешканці Криму. Це є одним із питань, яке має на меті вирішувати Кримська платформа», – підкреслили в документі.

Заяву підписали Австрія, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ісландія, Коста-Ріка, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Нова Зеландія, Північна Македонія, Словаччина, Словенія, США, Україна, Фінляндія, Франція, Чеська Республіка, Чилі.

Коаліція за свободу ЗМІ (Media Freedom Coalition) – неформальне об’єднання країн, яке створене у 2019 році для розвитку співпраці в сфері посилення захисту свободи ЗМІ та безпеки журналістів.

Нараховує 49 учасників. Україна приєдналася до Коаліції в 2019 році під час інавгураційної зустрічі країн-учасниць у Лондоні.

Ще на цю тему