Британця обвинуватили у підпалі лондонських підприємств за вказівкою РФ

20:20 26.04.2024

Громадянину Великої Британії висунули обвинувачення в організації підпалів лондонських підприємств після того, як він, імовірно, був завербований Росією.

Про це повідомляє Sky News, передає Укрінформ.

Королівська прокурорська служба Великої Британії (CPS) стверджує, що Ділан Ерл причетний до дій проти компаній, пов’язаних з Україною.

Йому висунули обвинувачення відповідно до закону «Про національну безпеку 2023 року» - це перша справа, пов'язана з імовірними злочинами за новим законодавством.

Чоловіка обвинувачують в організації та оплаті підпалу двох будівель на промисловому майданчику в Лейтоні, східний Лондон, 20 березня.

За версією слідства, Ерл брав участь у шахрайських діях, дослідженні та розвідці цілей, а також намагався завербувати людей для надання допомоги іноземній розвідслужбі.

Читайте також: Болгарія заборонила в’їзд парі з РФ, яку підозрюють у шпигунстві
Згідно з судовими документами, 20-річний молодик пов'язаний із забороненою терористичною «Групою Вагнера».

У зв'язку з цим розслідуванням пред'явлені обвинувачення ще чотирьом особам. Зокрема, 60-річний і 21-річний чоловіки звинувачені в підпалі за обтяжливих обставин, 22-річний - ще й у згоді на отримання матеріальної вигоди від іноземної розвідки. Ще одному 22-річному молодику висунули звинувачення у володінні інформацією про теракти.

Трьох фігурантів із п'яти судів залишив під вартою, сьогодні перед судом постануть обидва 22-річні обвинувачені.

Ще на цю тему