Чубаров назвав умову повернення півострова до України

10:15 01.03.2021

Президент Росії Володимир Путін ніколи не піде з Криму, адже він хоче залишатися, як він вважає, збирачем так званих «російських земель». Однак є фактор, який може змусити його це зробити.

Таку думку в бесіді з «Апострофом» висловив екс-народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Путін ніколи сам добровільно не піде з Криму. Захоплення Криму в значній мірі це була його ініціатива і він був переконаний, що це випливає з його місії в історії Росії. Путін не піде, тому що так він буде залишатися, як він вважає, збирачем так званих «російських земель». І з одного боку він повернув Крим, а з іншого боку – не повернув японські острови і Калінінград», – зазначив він.

Рефат Чубаров додав, що Путін не вважає, що Росія перестане існувати після того, як він помре.

«Але він переконаний, що він закладає такий розвиток Росії, утримує її в якості великої держави, яка зможе переварити і перетворити все самобутні поневолені народи, які живуть на території цієї країни, в міфічний «російський народ». Тому імперіалістична сутність Путіна не дозволить йому піти з захопленої землі ніколи», – пояснив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Разом з тим, за його словами, Путін не піде, якщо перед ним не виникне загроза чогось більш жахливого, ніж піти з Криму. Те, що буде абсолютною катастрофою. Це «щось» – це загроза розпаду Росії.

«І якщо Путін стане перед вибором – або розпадається Росія остаточно, чи він йде з Криму, то я впевнений, що він піде, оскільки він вважає себе оберегом своєї країни. Він постарається зберегти Росію, щоб потім знову повернутися до Криму», – сказав Чубаров.

Він додав, що піти з Криму для Путіна – це смерть, щонайменше політична.

«Але може статися і фізична, якщо будуть якісь інші катаклізми. І я завжди кажу, поки ми не поставимо перед Путіним або його наступником вибір: або ви, хлопці, підкоряється міжнародним правом, або вас не буде – як країни і як політиків – вони не залишать півострів», – підкреслив Чубаров.

Він констатував, що світ боїться занадто тиснути на Росію, тому що у Путіна є ядерний кийок, і зараз світ не готовий до такої конфронтації. Але все може змінитися в будь-який момент.

«Особливо, якщо Путін піде далі, проти якої-небудь балтійської країни або проти Румунії чи Болгарії, тоді будуть зроблені жорсткі заходи проти Росії. А починати знищення Путіна або Росії, щоб врятувати Україну в цілому або кримських татар зокрема, вони не будуть – тільки, коли сокира буде вже безпосередньо у їх шиї », – резюмував голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Ще на цю тему