До Бердянську перекинуто ще два малих броньованих артилерійських катерів / Фото

15:15 23.09.2020

До Бердянську перекинуто ще два малих броньованих артилерійських катерів (МБАК) Військово-Морських Сил ЗСУ.

Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на місцеві ЗМІ.

Автоколона тягачів, важкої техніки і спецавтомобілів прибула у порт по Мелітопольському шосе вчора 22 вересня.

Це стало третім успішним перекиданням плавскладу ВМС ЗС України на Азовське море, перші два як відомо відбулися у вересні 2018-го року.

Тоді на початку місяця два катери «Лубни» та «Кременчук» були так само До Бердянську перекинуто два МБАКи до Бердянського торговельного порту, де згодом були спущені на воду.

Ще два кораблі – «Корець» та «Донбас» здійснили плановий перехід з порту базування Одеса до порту базування Маріуполь.

При третьому переході 25 листопада 2018 року на українську катерну групу з двох МБАКів «Бердянськ» та «Нікополь», а також рейдового буксиру «Яни Капу» був здійснений напад російськими військовими у нейтральних водах Чорного моря, а самі екіпажі кораблів було захоплено у полон.

Майже через рік 20 листопада 2019 року ці кораблі розграбованими окупант повернув Україні, після чого вони прибули у військово-морську базу в Очакові.

У Бердянську на невикористаних територіях морського торговельного порту буде створено базу військово-морських сил ЗС України «Схід».

На неї заплановано перебазувати сюди дивізіон малих броньованих артилерійських катерів з ВМБ «Південь» в Одесі та створити новий за рахунок переданих від США швидкісних патрульних катерів Mark VI.

Окрім морської компоненти тут же буде розташований протидиверсійний підрозділ та сили забезпечення.

Крім того у самому місті також продовжується розгортання сухопутних сил ВМС ЗС України – батальйону морської піхоти та артилерійського дивізіону.

Малий броньований артилерійський катер P177 “Кременчук” спущений на воду в Бердянську. Фото: Юрій Лавренюк

Ще на цю тему