Комітет Конгресу США підтримав пакет санкцій проти «Росатому»
Комітет Палати представників США із закордонних справ підтримав законопроєкти про запровадження санкцій проти російського «Росатому» та осіб, які створюють загрози безпеці Запорізької АЕС.
Відповідні рішення було ухвалено на засіданні комітету 16 травня. Тепер ці проєкти законів буде винесено на розгляд Палати представників Конгресу США, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міністерства енергетики.
«Позитивне рішення Комітету – це важливий сигнал, який свідчить про рішучість наших американських партнерів щодо введення санкції проти «Росатому». Це надзвичайно важливий крок для покарання Росії за факти ядерного тероризму, які вона вчиняє в Україні», - наголосив міністр енергетики Герман Галущенко.
Законопроєкт щодо санкцій проти «Росатому» має на меті покласти край залежності США від атомної енергетики РФ. Документом пропонується замінити російських постачальників виробниками зі США та країн-союзників, а також обмежити доступ уряду Росії до доходів у вигляді запровадження санкцій та експортного контролю проти «Росатому».
Інший проєкт закону передбачає накладення санкцій на осіб, які «поставили під загрозу цілісність, безпеку або підірвали оперативний контроль України над Запорізькою АЕС». Серед відповідних механізмів, зокрема, передбачено блокування активів, анулювання американської візи та штрафи щодо підсанкційних осіб.
У березні в Конгресі США відбулися слухання про запровадження санкцій проти «Росатому», де було заслухано заяву Галущенка про безпосередню участь російської компанії у плануванні та фінансуванні збройної агресії проти України.
У середині травня президент США Джо Байден підписав закон про заборону імпорту збагаченого урану з Росії, який був схвалений Сенатом Сполучених Штатів.
Україна наполягає на запровадженні санкцій проти російської атомної галузі у зв’язку з порушенням агресором і безпосередньо персоналом «Росатому» базових принципів ядерної і радіаційної безпеки під час воєнних дій в Україні і, зокрема, окупації найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької АЕС.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 13.06.2025 ЕС ввел новые пошлины на удобрения и сельхозпродукцию из РФ и Беларуси
- 13.06.2025 Німеччина за три роки скоротила імпорт з Росії на 95%
- 13.06.2025 Росія використовує медичні винятки із санкцій для отримання товарів подвійного призначення – МЗС Литви
- 12.06.2025 Боротьба зі спуфінгом: Литва пропонує додаткові санкції проти РФ та Білорусі
- 11.06.2025 У Єврокомісії відреагували на погрози Фіцо заблокувати 18-й пакет санкцій проти РФ
- 11.06.2025 В Эстонии пропагандистка «Россия сегодня» получила 6 лет тюрьмы за госизмену и нарушение санкций
- 11.06.2025 Фіцо висунув умову для підтримки 18–го пакета санкцій ЄС проти Росії
- 11.06.2025 Рекордні збитки: російська вугільна галузь йде на дно
- 11.06.2025 ЄС не дозволить Росії вдосконалювати зброю з використанням західних технологій – фон дер Ляєн
- 10.06.2025 Єврокомісія презентувала 18-й пакет санкцій проти Росії: що в нього увійде
- 10.06.2025 Єврокомісія у вівторок презентує 18-й пакет санкцій проти Росії
- 09.06.2025 «Дочка» оманского фонда сменила российскую Алросу в ангольском алмазном проекте