Росія прокоментувала рішення Міжнародного суду ООН на користь України

08:15 11.11.2019

Росія висловила обурення рішенням Міжнародного суду ООН, який відхилив усі заперечення Москви у справі "Україна проти Росії" і сподівається, що при розгляді справи по суті суд не задовольнить жодну українську претензію.

Про це повідомляється на офіційному сайті міністерства закордонних справ РФ, пише ZN,UA.

"Рішення Суду про наявність у нього юрисдикції не визначає наперед результат справи, у тому числі з урахуванням того, що до 8 грудня 2020 року Росії ще тільки належить представити свої контраргументи по суті спору... Російська Федерація розраховує, що на етапі розгляду спору по суті Міжнародний суд ООН в повній мірі врахує позицію Росії і в результаті залишить без задоволення всі українські претензії", – сказано в заяві.

8 листопада Міжнародний суд ООН визнав власну юрисдикцію для розгляду позову України до Росії у зв'язку з порушенням Кремлем Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. У позові викладені факти фінансування Кремлем терористичних організацій ОРДЛО і переслідування українців і кримських татар за етнічною ознакою в анексованому Криму.

Росія намагалася оскаржити право Міжнародного суду розглядати позов України, попередні слухання відбулися на початку червня.

19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив тимчасові заходи у справі "Україна проти РФ" і зобов'язав Росію: а) утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включаючи відновлення діяльності Меджлісу; б) забезпечити ведення навчання українською мовою. МС ООН також зобов'язав Україну і Росію повністю виконувати всі положення досягнутих в Мінську домовленостей.

Суд зобов'язав Росію відзвітувати про конкретні кроки, спрямовані на виконання рішення, до 19 січня 2019 року. Однак Кремль припис проігнорував. 

Ще на цю тему