Україна шукає форму запрошення РФ до участі в Кримській платформі - Джапарова

08:15 01.12.2020

Перший заступник міністра іноземних справ Еміне Джапарова заявила, що Україна шукає «відповідну форму», аби запросити Росію як державу-окупанта до участі в «Кримській платформі».

Про це повідомляє Крим.Реалії.

«Однозначно, будемо запрошувати (до участі в «Кримській платформі» – ред.). Ми це вже оголосили. Шукаємо відповідну форму запрошення. Ми вважаємо, що це країна номер один, яка повинна брати участь у подібних форматах, бо це країна, яка окупувала Крим, яка несе повну відповідальність за ситуацію в Криму, зокрема щодо захищеного населення, а це 2,5 мільйона громадян України», – наголосила Джапарова.

Раніше вона акцентувала на тому, що для українських дипломатів «не є секретом нецивілізована поведінка РФ» і вони не очікують, що запрошення буде прийняте.

Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський 23 вересня представив в ООН концепцію «Кримської платформи» та запропонував міжнародним партнерам долучитися до цієї ініціативи, щоб об'єднати зусилля для деокупації Криму.

Під час саміту Україна-ЄС 6 жовтня Євросоюз принципово підтвердив готовність до такої ініціативи. Зараз Україна проводить погодження цього питання на рівні національних урядів країн ЄС.

Проведення саміту Кримської платформи заплановане на травень 2021 року в Києві.

У жовтні 2020 року про свою зацікавленість в цьому переговорному процесі заявила Польща.

Офіційний Київ також очікує приєднання до платформи з деокупації Криму Туреччини, Малайзії, Словаччини, Великої Британії та інших країн.

Ще на цю тему