Одіозному судді Чаусу дали десять років в'язниці / Фото
Екссуддю Дніпровського суду столиці Миколу Чауса, який став відомим завдяки зберіганню 150 тисяч доларів хабаря в літрових банках на городі, засудили до десяти років в'язниці.
Його визнали винним у проханні про надання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе за вчинення в інтересах третьої особи дії з використанням службового становища, повідомили у Вищому антикорупційному суді, пише Думська.
Микола Чаус. Фото Центру протидії корупції
«Дії обвинуваченого судом кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України та призначено покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах судової влади та з конфіскацією всього належного йому майна», — ідеться в повідомленні.
До набрання вироком законної сили Чаусу змінили запобіжний захід — із застави на тримання під вартою.
Вирок може бути оскаржено протягом 30 днів із дня його оголошення.
Як повідомляють у Центрі протидії корупції, колишнього суддю затримали в залі засідань.
Раніше суддя неодноразово ухвалював скандальні рішення, зокрема про заборону проведення слідчих дій і зняття з розшуку кримінального авторитета Юрія Іванющенка. Кримінальне провадження веде Національне антикорупційне бюро України.
У листопаді 2016 року Чаус втік до Молдови та попросив політичного притулку. За запитом української сторони його оголосили в міжнародний розшук. 2021 року Молдова відмовила в його проханні, і прокуратура зажадала його екстрадиції.
На початку квітня минулого року Чауса викрали в центрі Кишинева. Через три тижні Інтерпол знову зняв його з розшуку через непереконливість доказів, наданих українською стороною. Вибухнув міжнародний скандал, у парламенті Молдови створили слідчу комісію, президентку Маю Санду звинуватили в причетності до незаконного викрадення втікача.
30 липня 2021 року Миколу Чауса виявили на Вінниччині — він прийшов до сільради в самих шортах і заявив, що його викрали та чотири місяці тримали в підвалі.
Після цього почалася епічна битва між НАБУ і СБУ - кожна зі спецслужб намагалася перехопити підслідного суддю. Зрештою антикорупційне бюро затримало його у Феофанії. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
У листопаді справу передали до Вищого антикорупційного суду. Миколі Чаусу загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі.
У лютому закінчився встановлений законом граничний шестимісячний термін перебування під домашнім арештом. Прокуратура просила взяти Чауса під варту, але суд вирішив інакше. Попри багату історію втечі від слідства і переховування за кордоном, йому призначили запобіжний захід у вигляді застави 717 тис. 900 гривень, яку і внесла дружина екссуддя.
Після виходу на свободу він дал разоблачительное інтерв'ю народному депутату від «Європейської Солідарності» Володимиру Ар'єву.
Ще на цю тему
- 06.09.2024 Міністри юстиції країн Ради Європи ухвалили декларацію щодо спецтрибуналу для Росії
- 04.09.2024 В США судят российских агентов, помогающих Кремлю проводить операции влияния
- 02.08.2024 У РФ українця засудили до 8 років за «конфіденційну співпрацю» з Україною
- 11.05.2024 Ексначальника райвідділу МВС в Криму засуджено до 13 років з конфіскацією за держзраду
- 11.04.2024 Суд стягнув на користь держави активи ексміністра Табачника
- 04.03.2024 Турецкие бизнесмены пригрозили исками к США ради торговли с Россией
- 23.02.2024 Спортивный арбитраж не восстановил членство РФ в Международном олимпийском комитете
- 21.02.2024 Росія програла апеляцію у справі «ЮКОСа» на $50 мільярдів
- 13.02.2024 Кремль хочет получить гарантии от Еревана в связи со статутом МУС
- 06.02.2024 Україна націоналізувала ₴500 мільйонів нафтогазових активів російського олігарха Худайнатова
- 03.02.2024 Суд ООН визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії щодо геноциду
- 02.02.2024 Суд ООН частково став на бік України у її позові проти РФ щодо геноциду