Танкери з російським дизпальним змінюють пункти призначення у дорозі
Два вантажі дизельного пального, що прямували з Росії у Південну Америку, змінили пункт призначення з Чилі на Бразилію.
Про це свідчать дані моніторингу суден Refinitiv Eikon, повідомляє Enkorr.
Росія експортувала паливо до багатьох країн, які раніше імпортували невелику кількість нафти або взагалі не імпортували її, оскільки Європейський Союз заборонив імпорт російського палива в лютому відповідно до санкцій, щоб покарати Росію за її повномасштабне вторгнення в Україну.
У Латинській Америці, де імпорт палива відновився до допандемійного рівня, Бразилія стала основним імпортером російських дизельних вантажів, а Куба також нарощує закупівлі російської нафти й палива, згідно з даними Eikon.
Раніше цього місяця танкер Oscar під прапором Ліберії відправився з російського терміналу в Приморську, перевозячи дизель до Південної Америки. Він вказав Чилі як пункт призначення, але пізніше змінив його на бразильський порт Суапе, де зараз очікує на розвантаження.
Танкер Zeynep під прапором Сент-Кітс і Невіс також завантажився у Приморську й сповістив кілька країн, включаючи Чилі, які заплановано пункти призначення, перш ніж досягти узбережжя Бразилії цього тижня.
Третій дизельний вантаж, який цього місяця відправився з Приморська з дизелем, Zoilo під прапором Мальти, також перетинає Атлантичний океан, прямуючи до Бразилії.
Бразилія не має обмежень на імпорт російського дизельного пального. Однак деякі компанії уникають купувати російське паливо через внутрішні правила відповідності.
Наразі невідомо, які компанії зафрахтували судна до Бразилії.
Раніше Reuters повідомляв, що ці два вантажі ознаменували б початок експорту російського дизпального до Чилі. Чилійські компанії ENAP, Copec і Enex повідомили Reuters, що не купували вантажів.
На початку червня 2022 року Євросоюз затвердив шостий пакет економічних та персональних санкцій проти Росії і Білорусі у зв’язку з російським військовим вторгненням до України. Основною складовою шостого пакета санкцій стала заборона на імпорт російської нафти морем. Ембарго набрало чинності з 5 грудня 2022 року для нафти та з 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів.
Крім того, коаліція, до якої входять 27 країн Євросоюзу, США, Канада, Японія, Велика Британія та Австралія, встановила цінову стелю на морські перевезення російської нафти поза ЄС, після чого найбільші західні страхові компанії перестали страхувати судна, які транспортують нафту з Росії за ціною, вищою $60 за барель.
Ще на цю тему
- 12.09.2024 Роснефть в сентябре отгрузит из порта Приморск 0,2 млн тонн нефти Urals сверх экспортного плана
- 11.09.2024 Данії загрожують розливи нафти з російських танкерів
- 10.09.2024 Танкери з російською нафтою все більше ігнорують безпеку в протоках Данії
- 30.08.2024 У Чехії не бояться можливої зупинки транзиту нафти російською "Дружбою"
- 29.08.2024 Правительство РФ закрыло очередную статистику о производстве нефтепродуктов
- 27.08.2024 Вибух на Омському НПЗ в РФ вивів з ладу одну з найбільших установок первинної переробки нафти на підприємстві – Reuters
- 27.08.2024 Крупнейший НПЗ России остановил почти половину мощностей после взрыва
- 15.08.2024 Індія в червні збільшила частку російської нафти в загальному імпорті
- 13.08.2024 МЭА: Доходы РФ от экспорта нефти в июле по отношению к июню выросли в на $880 млн
- 25.07.2024 Євросоюз не захотів підтримати Угорщину у боротьбі за російську нафту
- 24.07.2024 Минэнерго России считает перспективным экспорт нефти в Китай через порты Черного и Балтийского морей
- 15.07.2024 Найважливіші "миротворці" Туреччина – 2 місце з морського імпорту російської кривавої сирої нафти – Клименко