Танкери з російським дизпальним змінюють пункти призначення у дорозі

20:40 18.05.2023

Два вантажі дизельного пального, що прямували з Росії у Південну Америку, змінили пункт призначення з Чилі на Бразилію.

Про це свідчать дані моніторингу суден Refinitiv Eikon, повідомляє Enkorr.

Росія експортувала паливо до багатьох країн, які раніше імпортували невелику кількість нафти або взагалі не імпортували її, оскільки Європейський Союз заборонив імпорт російського палива в лютому відповідно до санкцій, щоб покарати Росію за її повномасштабне вторгнення в Україну.

У Латинській Америці, де імпорт палива відновився до допандемійного рівня, Бразилія стала основним імпортером російських дизельних вантажів, а Куба також нарощує закупівлі російської нафти й палива, згідно з даними Eikon.

Раніше цього місяця танкер Oscar під прапором Ліберії відправився з російського терміналу в Приморську, перевозячи дизель до Південної Америки. Він вказав Чилі як пункт призначення, але пізніше змінив його на бразильський порт Суапе, де зараз очікує на розвантаження.

Танкер Zeynep під прапором Сент-Кітс і Невіс також завантажився у Приморську й сповістив кілька країн, включаючи Чилі, які заплановано пункти призначення, перш ніж досягти узбережжя Бразилії цього тижня.

Третій дизельний вантаж, який цього місяця відправився з Приморська з дизелем, Zoilo під прапором Мальти, також перетинає Атлантичний океан, прямуючи до Бразилії.

Бразилія не має обмежень на імпорт російського дизельного пального. Однак деякі компанії уникають купувати російське паливо через внутрішні правила відповідності.

Наразі невідомо, які компанії зафрахтували судна до Бразилії.

Раніше Reuters повідомляв, що ці два вантажі ознаменували б початок експорту російського дизпального до Чилі. Чилійські компанії ENAP, Copec і Enex повідомили Reuters, що не купували вантажів.

На початку червня 2022 року Євросоюз затвердив шостий пакет економічних та персональних санкцій проти Росії і Білорусі у зв’язку з російським військовим вторгненням до України. Основною складовою шостого пакета санкцій стала заборона на імпорт російської нафти морем. Ембарго набрало чинності з 5 грудня 2022 року для нафти та з 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів.

Крім того, коаліція, до якої входять 27 країн Євросоюзу, США, Канада, Японія, Велика Британія та Австралія, встановила цінову стелю на морські перевезення російської нафти поза ЄС, після чого найбільші західні страхові компанії перестали страхувати судна, які транспортують нафту з Росії за ціною, вищою $60 за барель.

Теми:

Ще на цю тему