Один з головних покупців російської нафти відмовився приймати танкери з РФ

17:20 21.03.2024

Індійський холдинг Reliance Industries, оператор найбільшого у світі нафтопереробного комплексу, не прийматиме нафту з танкерів російської компанії “Совкомфлот” (СКФ) через нещодавні санкції США.

Про це повідомило видання« Флот 2017» з посланням на агентство Reuters.

“СКФ є великим постачальником тоннажу для російської нафти. Відмова від приймання його танкерів може негативно позначитися на збуті сировини в Індії, яка стала головним покупцем морських партій нафти з РФ після відходу західних компаній наприкінці 2022 року”, ‒ йдеться в матеріалі.

Видання зазначає, що рішення про захід суден СКФ та інших підсанкційних танкерів в індійські порти ухвалюватиме влада. “Ми вважаємо за краще, щоб наші НПЗ не приймали нафту на суднах, що потрапили під санкції, через наші політичні та комерційні інтереси, а також санкції США”, ‒ повідомило одне з джерел в уряді Індії.

Постачання російської нафти до Індії, що вже впали більш ніж на третину наприкінці 2023 року, можуть знизитися ще більше. “НПЗ прагнуть уникнути будь-якої негативної реакції з боку Вашингтона і «проявляють особливу обережність”, ‒ пише видання.

У лютому Сполучені Штати запровадили санкції щодо найбільшої судноплавної компанії РФ ‒ “Совкомфлота” та 14 нафтових танкерів, що займаються транспортуванням російської нафти. 

Теми:

Ще на цю тему