Залізничники України та Румунії сподіваються на збереження транзиту зерна до порту Констанца
Залізничні перевізники України та Румунії висловили сподівання на збереження транзитних перевезень зернових до порту Констанца.
Про це повідомляє Rail.insider, пише видання Порти України.
Як розповів під час наради у вівторок, 18 квітня, представник компанії GFR Віктор Гурдіш, представники деяких політичних сил уже кілька разів зверталися до уряду Румунії з пропозицією заборонити імпорт зернових з України. Проте наразі офіційно жодних обмежень не введено.
Бачили, що Польща, Словаччина та Угорщина ввели заборону на імпорт. Польща у тому числі і на транзит. Я сподіваюся, що у нас (у Румунії, — ред.) не буде таких заходів”, — зауважив Гурдіш.
Своєю чергою заступник директора департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов також висловив надію, що Румунія не вдасться до введення подібних заборон.
Будемо сподіватися, що наші уряди домовляться, тому що нам дуже важливо проїжджати до Констанци. Адже це найпотужніший найближчий порт, який опрацьовує зернові. Для порівняння: порт Констанца обробляє 27 млн тонн зернових на рік, а всі польські порти разом — 8,5 млн тонн”, — пояснив посадовець.
Ткачов також звернувся до румунських перевізників із проханням: якщо вони матимуть інформацію щодо якихось заборон, відразу її повідомити «Укрзалізниці». Адже компанія буде приймати усі вантажі до перевезення доти, доки офіційно не отримає від румунської сторони повідомлення про введення конвенційної заборони на приймання того чи іншого вантажу.
Водночас на нараді йшлося про те, що прикордонні переходи із Румунією недовантажені. Так, якщо у лютому передача вагонів сягала 104 одиниці на добу, у березні — 108, то у квітні обсяг скоротився до 71 вагона.
Україна, один з найбільших світових експортерів зерна, після початку повномасштабного вторгнення Росії тривалий час узагалі не могла експортувати збіжжя через Чорне море, що змусило її шукати альтернативні шляхи експорту. Велика кількість українського зерна, дешевшого, ніж вирощене в ЄС, опинилася в країнах Центральної Європи. Це негативно вплинуло на місцевих фермерів.
У Польщі, а також у Словаччині, Чехії, Угорщині, Румунії та Болгарії на початку квітня відбулися акції сільгоспвиробників, які протестують проти збільшення постачань зерна з України, на яке Брюссель тимчасово скасував мита.
Цього тижня Польща, Угорщина та Словаччина повністю заборонили ввезення українських сільськогосподарських товарів на свою територію. В Єврокомісії заявили, що не підтримують такі одноосібні дії, оскільки питання щодо регулювання торгівлі належить до компетенції ЄС.
Згодом Польща, яка разом з імпортом заборонила транзит українського збіжжя своєю територією, погодилася зняти це обмеження.
Ще на цю тему
- 26.09.2023 Наслідки атаки дронів на Одещину: паром між Україною та Румунією призупинив роботу / Відео
- 18.09.2023 Українське Дунайське пароплавство ініціює створення українського портового оператора у Констанці
- 15.08.2023 Румунія продовжить підтримку України у боротьбі проти агресії РФ – президент
- 07.08.2023 Румунія обіцяє допомогти Україні з експортом зерна на тлі «цинічних» дій Росії
- 25.07.2023 К гарантиям безопасности для Украины подключилась Румыния - подробности
- 14.07.2023 Україна й Румунія домовляються збільшити перевезення агропродукції Сулінським каналом Дунаю
- 08.07.2023 Кабмін дозволив експорт цукру в Румунію
- 26.06.2023 «Нова пошта» відкрила перше відділення у Румунії
- 22.06.2023 Україна та Румунія будуть обмінюватися інформацією про екологічний стан Чорного моря
- 14.06.2023 Українське Дунайське пароплавство планує завантажувати у Констанці судна ємністю понад 40 тис тонн
- 08.06.2023 Україна отримала аварійну допомогу від енергосистеми Румунії через дефіцит потужності унаслідок підриву Каховської ГЕС
- 25.05.2023 Українська компанія відвантажила партію залізничних коліс у Марокко через румунський порт