Україна та Румунія підписали декларацію про безпекову й економічну співпрацю

18:40 10.10.2023

Україна та Румунія підтвердили домовленості про стратегічне патрнерство підписанням двосторонньої декларації про безпекову й економічну співпрацю. 

Це відбулося 10 жовтня у Бухаресті під час офіційного візиту президента України Володимира Зеленського до Румунії, пише ZN.UA

«Сьогодні провели з паном Президентом Румунії [Клаусом Йоханнісом] змістовні та плідні переговори. Відзначу домовленість щодо нашого стратегічного партнерства – України та Румунії. Ми готові побудувати саме такий рівень відносин. Підписали двосторонню декларацію, яка фіксує ключові речі нашої взаємодії: і безпекову співпрацю, зокрема в регіоні Чорного моря, і підтримку нашої Формули миру, і розширення економічної та логістичної взаємодії, транспортних зв’язків, спрощення процедур перетину кордону, відкриття нових пунктів пропуску на кордоні», – написав президент у Telegram.

Президент Румунії зазначив, що його країна розглядає відносини з Україною у довгостроковій перспективі та підтвердив зобов’язання щодо підтримки України у війні з Росією «стільки, скільки буде потрібно».

«Підтримка України є стратегічним інтересом Румунії. Зміцнення безпеки України означає зміцнення безпеки Румунії», – сказав Клаус Йоханніс.
 

Ще на цю тему