Для ЄС важливо швидко розглянути заявки України та Молдови на вступ - віцепрезидент Єврокомісії

18:40 01.05.2024

Для ЄС важливо швидко розглянути заявки України та Молдови на вступ до Євросоюзу.

Про це віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс сказав в інтерв'ю Politico, пише Європейська правда.

За його словами, було б ідеально, якби 27 європейських столиць погодили рамки переговорів про членство України та Молдови до саміту Європейської ради в червні.

"Світ спостерігає. Зараз не час зволікати", – сказав Домбровскіс.

Він також заявив, що ЄС стикається з нерівномірністю зростання та "проблемами конкурентоспроможності" серед його існуючих членів, які можуть зашкодити йому в довгостроковій перспективі.

"Ми стоїмо перед обличчям зеленої та цифрової трансформації наших економік... і дуже важливо, щоб у цьому процесі ми не мирилися з відставанням країн та регіонів", – сказав Домбровскіс.

Втім, вказав він, через 20 років після того, як 10 країн Центральної та Східної Європи приєдналися до ЄС, очевидно, що розширення було правильним кроком "як з геополітичної, так і з економічної точки зору".

Раніше президент Чехії Петр Павел висловив підтримку нових раундів розширення Євросоюзу у 20-ту річницю вступу своєї країни до ЄС.

Водночас міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала до якнайшвидшого прийняття до Євросоюзу країн Західних Балкан.

Перед цим прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повторив свою позицію про те, що ЄС має зосередити зусилля на завершенні вступу країн Західних Балкан, а "східним розширенням" слід займатися опісля.
 

Ще на цю тему