Україна пропонує Румунії та Молдові посилити взаємодію у Чорному морі

19:01 27.08.2021

Україна ініціювала посилення взаємодії військово-морських сил Причорноморських держав і пропонує Румунії та Молдові долучитися до цієї ініціативи.

Про це зазначив Президент Володимир Зеленський під час спільної з президентами Молдови, Польщі та Румунії в Кишиневі заяви для ЗМІ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Через активну мілітаризацію нашого українського Кримського півострова під загрозою опинилося морське судноплавство та загалом торгівля в регіоні. Ми маємо спільно вирішувати ці сучасні виклики. З цією метою Україна вийшла з ініціативою посилити взаємодію по лінії військово-морських сил Причорноморських держав. Ми пропонуємо нашим колегам – і Румунії, і Молдові, які мають вихід до Чорного моря – також долучитися до цієї ініціативи», – сказав Зеленський.

Також він підкреслив, що Україна послідовно виступає за посилення присутності в регіоні Чорного моря сил і засобів членів НАТО, розширення програм спільних навчань та тренувань.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський у п'ятницю перебуває з візитом у Кишиневі з нагоди 30-ї річниці незалежності Молдови.

Раніше Зеленський заявляв, що Україна до 2035-го року має побудувати великий флот, а перші результати роботи в цьому напрямку громадяни побачать вже 24 серпня 2021 року.

Ще на цю тему