Кібератаки ГРУ РФ: Україна підтримала звинувачення США

14:00 21.10.2020

Міністерство закордонних справ України заявляє, що Україна повністю довіряє оприлюдненим США результатам розслідування і підтримує обвинувачення співробітників російського ГРУ в скоєнні низки кібератак.

МЗС закликає світ посилити тиск на Російську Федерацію для припинення систематичного порушення нею міжнародного права, йдеться у коментарі відомства опублікованому на його сайті й випущеному в зв'язку з заявою державного секретаря США з висунення звинувачень чиновникам ГРУ РФ в кіберзлочини, пише ZN.UA.

У коментарі уточнюється, що Україна довіряє оприлюдненим Міністерством юстиції США результатами розслідування і звинуваченням шести співробітників ГРУ РФ в скоєнні ряду кібератак, зокрема в Україні, США, Франції, Грузії та Південній Кореї.

Крім цього Україна підтримує заяву держсекретаря США Майка Помпео про необхідність суворого осуду підривної, деструктивної і дестабілізує діяльності РФ в кіберпросторі.

Подібна діяльність ГРУ РФ показує повну неповагу до суспільної безпеки і міжнародної стабільності і Україна підтверджує свою тверду позицію, що норми і принципи міжнародного права в повній мірі застосовуються і до поведінки держав в кібернетичному просторі, а відповідальні за кібератаки повинні бути притягнуті до відповідальності.

«Звертаємося до міжнародного співтовариства із закликом продовжити скоординований тиск на РФ з метою припинення систематичного порушення з її боку норм і принципів міжнародного права, зокрема у використанні кіберінструментів зі зловмисної метою, що загрожує безпеці глобального кіберпростору», - закликали в міністерстві.

У США висунули офіційні звинувачення шістьом офіцерам ГРУ Росії через причетність до організації міжнародних хакерських атак, в тому числі проти України, а також поширення небезпечних вірусних програм, які заподіяли мільярдні збитки.

Нагадаємо, Майк Помпео закликав всі країни світу підтримати США у звинуваченнях, висунутих шістьом співробітникам російської військової розвідки, причетним до хакерських атак проти Сполучених Штатів, України, Британії та Франції. США.

Ще на цю тему