У Криму «суд» відмовив активістці в апеляції на попередження за «екстремізм»

11:15 12.11.2020

Так званий «Верховний суд Криму» відмовив активістці Лутфіє Зудіевій в позові про незаконність винесеного їй «застереження про екстремістську діяльність», залишивши чинним рішення Джанкойського районного «суду».

Про це йдеться у відео, опублікованому в Фейсбук Кримською солідарністю, повідомляє Укрінформ.

«Суд відмовив у задоволенні наших вимог. Прокуратура, на жаль, сьогодні займається не наглядом і контролем за дотриманням законодавства, а в деяких ситуаціях, подібних до цієї, сама вчиняє дії, які не можна прирівняти до законних», - прокоментував рішення суду адвокат Назім Шейхмамбетов.

Таким чином, на думку адвоката, у прокуратурі вважають, що «ведення журналістської діяльності, зокрема Зудіевою, прирівнюється до екстремістської діяльності».

«Безумовно, це нічого спільного із законністю не має», - вважає Шейхмамбетов.

За словами адвоката Олексія Ладіна, відповідач у «суді» в особі представника прокуратури стверджує, що у них були «серйозні підстави до застереження щодо того, що Зудіева може вчинити будь-які адміністративні порушення екстремістського характеру», проте ця інформація нібито засекречена, і вони не можуть її оприлюднити.

Як вважає Ладін, «розрізнена, не очевидна інформація, яка жодним чином не стосується Зудіевої, не може бути законною підставою для винесення їй попередження».

Сама Зудієва вважає, що журналіст у Криму навіть за російськими законами про ЗМІ має право відвідувати будь-які заходи, в тому числі несанкціоновані.

«Він може фотографувати, писати та публікувати інформацію на будь-яку соціально значущу тему. Переслідування кримських татар у Криму, обшуки, політично вмотивовані суди, сотні адміністративних і кримінальних справ - це соціально значуща тема для кримськотатарського народу», - вважає активістка Кримської солідарності.

На її думку, рішення «суду» прямо свідчить про те, що держава «не хоче, аби про політичні репресії знали в Криму і за його межами».
 

Ще на цю тему