Кримського політв'язня Руслана Сулейманова етапували до Челябінської області РФ

18:20 23.04.2024

Кримського політв'язня Руслана Сулейманова, фігуранта справи другої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір», засудженого на 14 років, етапували з Новочеркаська до Верхньоуральська Челябінської області РФ.

Як передає Укрінформ, про це він написав у листі до сім'ї, який відправив 14 квітня, повідомляє "Кримська солідарність".

"Засуджений на 14 років ув'язнення кримський татарин, громадянський журналіст Руслан Сулейманов прибув до в'язниці Верхньоуральська Челябінської області після етапу з Новочеркаська", - йдеться у повідомленні. 

Сулейманов розповів, що весь етап зайняв 26 днів. Він виїхав із Новочеркаська, у «столипінських» вагонах їхав через Вороніж, Тамбов, Пензу, Самару, Оренбург, Орськ, а також через Челябінськ та Магнітогорськ і дістався Верхньоуральська.

По дорозі він зупинявся у чотирьох різних СІЗО. Перед тим, як потрапити до них, довелося чекати багато годин у спеціальних боксах. У воронезькому СІЗО №1 перехворів на ГРЗ з високою температурою.

«Загалом п'ять ночей зайняв шлях поїздом. Змінив 10 автозаків. На деяких станціях від автозаку до "столипінського" вагона [йшли] з сумками в руках, усі разом, пристебнуті тросом, строєм чи пішки. У вагонах годинами виводили в туалет, тричі на добу видавали окріп. У цілому нині, для людини етапування — нелегке випробування, переживається відчутний стрес. У такий момент замислюєшся про людей у віці, хворих, кому випало таке випробування», - сказав Сулейманов.

Зазначається, що наразі кримський татарин перебуває в карантинній камері, де «набирається сил». 

Як повідомлялося, 27 і 28 березня 2019 року в окупованому Криму російські силовики провели масові обшуки і затримання кримських татар, більшість з яких, в тому числі Руслан Сулейманов, - активісти Кримської солідарності. Всього було затримано і заарештовано 24 людини, які стали фігурантами другої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір». Сулейманова засудили до 14 років колонії суворого режиму.
 

Ще на цю тему