Туреччина та Україна розглядають варіанти відновлення морського експорту/імпорту

10:20 27.04.2022

Туреччина надасть Україні допомогу для імпорту нафтопродуктів, а також розгляне варіанти відновлення морського експорту. 

Ці питання обговорювалися під час переговорів міністра економіки України Юлії Свириденко з міністром торгівлі Туреччини Мехметом Мушем минулого тижня, пише видання Порти України.

Через війну, яку РФ веде проти України, ми тимчасово втратили можливість експортувати через морські порти. Але ми сьогодні обговорити низку альтернативних варіантів щодо комбінованих маршрутів. По суті у сфері зовнішньої торгівлі для України це питання номер один”, — написала Свириденко у Facebook за підсумками зустрічі.

Також обговорювалися питання постачання в Україну турецького обладнання для переробки продукції сільського господарства та страхування давальницької сировини, яку турецькі компанії надають для переробки та подальшого експорту або продажу на внутрішніх ринках України та Туреччини.

У зв’язку з тимчасовою втратою морської логістики ми повинні переорієнтуватися з обсягів у тонах на обсяг у грошах. Це означає — експортувати в основному перероблену продукцію. Для цього українським підприємствам потрібне технологічне обладнання під ключ. Туреччина може бути одним з важливих постачальників”, — наголосила Свириденко.

У питанні постачання нафтопродуктів турецька сторона пообіцяла розглянути можливість виділити додаткові обсяги для України, щоб допомогти українським імпортерам переорієнтовувати канали постачань з Росії та Білорусі.

Також Свириденко провела зустріч з турецькими компаніями, які об’єднані Турецько-Українською Діловою Радою при Раді зовнішньоекономічної діяльності Туреччини. Під час заходу, участь у якому взяли керівники понад 20 компаній з різних галузей економіки, обговорювалось відновлення діяльності бізнесу в Україні.

Під час зустрічі були підняті питання, що є важливими для турецьких компаній – якнайшвидше відновлення торгових шляхів між Україною та Туреччиною, операційні питання роботи в Україні через військові дії та компенсація збитків, завданих діями Російської Федерації. Щодо усіх цих позицій Міністерство економіки шукає конкретні практичні кроки, щоб вирішити проблеми і відновити роботу максимальної кількості підприємств в Україні.
 

Ще на цю тему