Ракетні комплекси «Нептун» нарешті передали ВМС ЗСУ

18:21 15.03.2021

Дослідні зразки українського берегового мобільного ракетного комплексу з протикорабельними ракетами РК-360МЦ «Нептун» передали до складу Військово-морських сил Збройних сил України.

Ці комплекси виготовлено в рамках державного контракту між Міністерством оборони України та державним київським конструкторським бюро «Луч», повідомляє пресцентр Міноборони

Комплекс включає рухомий командний пункт, уніфіковану самохідну пускову установку, транспортно-заряджаючу машину, транспортну машину, комплект наземного обладнання, габаритно-масові макети крилатих ракет тощо.

«Завдяки спільній роботі оборонного відомства і вітчизняних підприємств вдалося виготовити озброєння нового покоління, що збільшить стримуючий потенціал та підвищить вплив України на морі. Наше домашнє завдання — замкнути «Нептуни», ракетні і патрульні катери, корвети в єдину систему оборони, яка зможе дати відсіч противнику з моря»

Міноборони ще восени 2020 року заявляло, що до кінця року закупить береговий ракетний комплекс 360МЦ «Нептун» і розставить їх вздовж узбережжя.

Ще на цю тему