Цього року ВМС України отримають турецькі БПЛА Bayraktar TB2 — Неїжпапа

11:20 26.01.2021

В Одесі відбулась робоча зустріч представників турецької компанії BAYKAR MAKINA з керівним складом та фахівцями ВМС ЗС України щодо закупівлі та постачання на озброєння національного флоту безпілотників Bayraktar TB2 з покращеними характеристиками.

Під час зустрічі сторони обговорили питання підготовки особового складу безпілотних ударних комплексів Bayraktar TB2 та особливості їхнього застосування на флоті, пише Інформаційний спротив з посиланням на АрміяInform.

«Цього року ВМС України отримають комплекс безпілотних апаратів із покращеними характеристиками, які будуть діяти в інтересах Військово-Морських Сил як на суходолі, так і на морі. Тому ми вдячні нашим партнерам за швидку реакцію на наше запрошення та конструктивний діалог щодо вироблення спільної позиції та розв’язання всіх питань при реалізації цього проекту», — розповів командувач ВМС ЗСУ контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Зі свого боку генеральний директор компанії BAYKAR MAKINA пан Лютфю Халук Байрактар зазначив, що за останні роки співпраця між Україною та Туреччиною набула стратегічних масштабів.

«Ми розробляємо безпілотні літальні комплекси. Для України як підтримку ми надаємо найновіші технології, які маємо на сьогодні. Ми завжди будемо ділитися з українськими партнерами своїм досвідом для того, щоб разом досягати поставлених цілей», — розповів пан Халук Байрактар.

Також генеральний директор турецької компанії провів для присутніх посадових осіб флоту детальну презентацію характеристик, можливостей та особливостей застосування комплексу ударних безпілотних апаратів Bayraktar TB2, а представники турецької делегації детально та фахово відповіли на численні запитання військових моряків щодо специфіки цього комплексу та можливостей його використання в наших умовах.

За результатами зустрічі сторони розробили загальний порядок реалізації проєкту з відповідним планом дій, домовилися про подальше розширення співпраці та обмінялися пам’ятними подарунками.

Ще на цю тему