Україна відреагувала на відмову Ірану платити за збитий український МАУ

09:01 11.08.2020

Ірану доведеться компенсувати збитки компанії МАУ за збитий український літак, незважаючи на бажання уникнути виплат.  

Про це заявив заступник міністра іноземних справ України Євген Єнін на своїй сторінці в Facebook, передає УНІАН.

«Мені важко уявити можливість уникнення іранською стороною відповідальності за збитий український Боїнг, і це розуміють всі причетні гравці. Під час двосторонніх перемовин іранська сторона підтвердила свою готовність компенсувати збитки, зокрема й авіакомпанії МАУ, представники якої були запрошені на переговори з української сторони. Ми домовились включити це питання до порядку денного наступного раунду переговорів», – йдеться у дописі.

Він пояснив, що у разі відмови Ірану сплачувати компенсацію напряму МАУ, то країні доведеться це зробити європейським страховим компаніям, в яких літак був застрахований. «Дійсно літак МАУ було застраховано в одній з європейських страхових компаній, яка в свою чергу перестрахувала свої ризики в інших страховиків. Відповідно Ірану доведеться компенсувати збитки компанії МАУ якщо не безпосередньо, то в регресному порядку відповідним страховим компаніям, але все одно йтиметься про ті ж самі компенсації», – наголосив Єнін.

Авіакатастрофа МАУ в Ірані: хроніка подій 8 січня в Ірані був збитий літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб.

На борту Boeing 737 знаходилися 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великобританії. Президент Ірану Рухані визнав, що український лайнер був збитий «в результаті ненавмисної людської помилки», і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.

 

Ще на цю тему