Ердоган заявив про права Туреччини в Чорному, Середземному, Егейському морях

15:30 26.08.2020

Туреччина відстоюватиме власні національні інтереси в зоні Середземного, Егейського і Чорного морів. 

Про це заявив в середу, 26 серпня, президент країни Реджеп Тайїп Ердоган, пише ZN,UA.

"Сучасна Туреччина вже не та країна, що готова до поступок. Анкара вживатиме всі кроки для захисту національних інтересів в регіоні та готова заплатити за це будь-яку ціну. Туреччина візьме те, що їй належить, і в Середземному, і в Егейському, і в Чорному морях", - цитує Адміністрація президента Туреччини мова Ердогана в честь 949-ї річниці перемоги у Битві біля Манцикерта.

Турецький лідер застеріг опонентів країни від неправильних дій проти неї, пригрозивши наступним крахом. Ердоган розкритикував дії Греції.

"Країна, яка не гідна називати себе навіть спадкоємцем Візантійської імперії, сьогодні, заручившись підтримкою ЄС, намагається творити беззаконня і піратство в регіоні", - сказав він, додавши, що Анкара не зазіхає на територіальну цілісність інших країн і не хоче обмежувати їх права.

Перед цим Міноборони Греції повідомило про початок спільних військових навчань з Францією, Італією і Кіпром в східному Середземномор'ї.

Ситуація в східному Середземномор'ї ускладнилася після активізації геологорозвідувальної діяльності Анкари в цьому районі. Туреччина веде нафтогазову розвідку в водах, які Греція вважає своєю винятковою економічною зоною. Також Ердоган повідомив, що Туреччина знайшла в Чорному морі велике газове родовище.

Ще на цю тему