Санду і уряд почали їздити по містах, закликаючи взяти участь у референдумі щодо вступу у ЄС

11:00 08.04.2024

Президентка Молдови Мая Санду та члени уряду вихідними здійснили серію поїздок для спілкування з громадянами, закликаючи людей взяти участь у майбутньому референдумі щодо вступу країни у Євросоюз.

Про це повідомляє Newsmaker, пише "Європейська правда".

Мая Санду у неділю їздила на спілкування з місцевими мешканцями у передмістя Кишинева Бачой. 

"Я сказала людям, що нам потрібна ясність, і саме тмоу важливо ухвалити на осінньому референдумі тверде рішення про європейське майбутнє країни. Ми не маємо права упустити цю можливість, ми не маємо права чекати і вагатися – ми маємо діяти зараз, задля майбутнього наших дітей і батьків", – сказала Санду. 

Спікер парламенту Ігор Гросу з партії Санду 6 квітня їздив у місто Хинчешти, спілкуватися з мешканцями і роздавати інформаційні матеріали. За його словами, більшість людей, з якими він спілкувався на площі, підтримують референдум і хочуть майбутнього у ЄС.  

Прем’єр Дорін Речан 7 квітня був у Каушанах, де також спілкувався з людьми і роздавав матеріали з інформацією про референдум. 

"Радий, що люди підтримують ініціативу президентки Санду провести референдум, на якому ми чітко скахемо, що євроінтеграція нашої країни – це шлях, який ми обрали", – розповів він. 

Тим часом міністр інфраструктури Андрей Спину відвідав низку інших населених пунктів.

"Ми обговорили референдум про підтримку євроінтеграції нашої країни, а також дізналися про проблеми, з якими стикаються люди, та обговорили, що потрібно покращити. Я був радий бачити, що переважна більшість підтримують європейський шлях Молдови", – зазначив міністр. 

Нагадаємо, президентка Мая Санду запропонувала провести одночасно з президентськими виборами референдум щодо вступу в ЄС. Однак думки мешканців Молдови щодо його необхідності розділилися майже навпіл.

Також опитування свідчить, що Санду може програти президентські вибори. Водночас, у ньому не врахована думка молдовської діаспори, серед якої підтримка Санду дуже висока.

Ще на цю тему