Допомога Британії прискорює розслідування воєнних злочинів рф в Україні - генпрокурор

12:40 09.08.2022

Генеральний прокурор Андрій Костін провів зустріч з послом Сполученого Королівства Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора в Телеграмі.

Костін висловив вдячність народу Сполученого Королівства, який щиро підтримує Україну з першого дня боротьби.

«Ваша підтримка України, зокрема щодо співпраці з Міжнародним кримінальним судом, активна робота в рамках Atrocity Crimes Advisory Group, а також стала експертна допомога – дуже важлива. Вона допомагає прокурорам прискорити роботу з розслідування воєнних злочинів, вчинених російською армією, та проводити її відповідно до найкращих міжнародних практик», - сказав Костін.

Він поділився планами прокуратури щодо розробки Стратегії розгляду випадків сексуального насильства, пов’язаних з конфліктом. Як зазначають в ОГП, ухвалення такої стратегії дозволить забезпечити ефективне розслідування та судове переслідування злочинців, одночасно забезпечуючи підхід, орієнтований на захист жертв насилля.

Зазначається, що сторони дійшли згоди стосовно необхідності продовження тісної співпраці, а також обговорили можливість проведення кількох зустрічей українських і британських правоохоронців для підвищення ефективності міжнародної підтримки у розслідуванні воєнних злочинів рф, вчинених в Україні.

Як повідомлялося, уряд Великої Британії оголосив про пакет допомоги Україні на 2,5 мільйона фунтів стерлінгів для розслідування воєнних злочинів, скоєних російськими військовими.

Ще на цю тему