путін не досяг своїх стратегічних цілей в Україні – генсек НАТО
президент рф володимир путін здійснив велику стратегічну помилку, розпочавши повномасштабне вторгнення в Україну і не досягнуши його цілей.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.
"Не хочу спекулювати щодо його (путіна – ред.) відчуттів, але він здійснив велику стратегічну помилку. Адже я переконаний, що однією з цілей, однією із заявлених цілей цього вторгнення в Україну було зменшення присутності НАТО на російських кордонах. І в юридично зобов’язуючій угоді, яку російський президент путін направив до НАТО у грудні і яку він хотів, що ми підписали, було чітко заявлено: ніякого більше розширення НАТО. А зараз він отримує розширення присутності НАТО. Він не досягнув своїх стратегічних цілей в Україні", – заявив Столтенберг.
Генсек НАТО вказав на те, що російський план, який передбачав захоплення української столиці, обезглавлення уряду та взяття під контроль України, провалився. "Він (путін – ред.) був змушений відвести війська від Києва та з півночі країни, російські війська витісняють з Харківської області, а наступ на Донбасі йде дуже повільно", - зазначив Столтенберг.
Читайте також: Результати війни проти України не відповідають жодним очікуванням росії – Боррель
За його словами, наразі ніхто не може спрогнозувати, чим завершиться війна. Однак очевидним є факт: "росія не досягла своїх цілей в Україні. Був план короткострокової воєнної операції, але сталася дуже затратна для росії війна".
На цьому тлі генсек НАТО також вказав на те, що Фінляндія і Швеція офіційно подали заявки на членство в НАТО. На його переконання, у НАТО вдасться відреагувати на усі занепокоєння, які були висловлені з цього приводу, зокрема, Туреччиною, і ці дві країни будуть прийняті в Альянс. За словами Столтенберга, розпочинаючи війну проти України, путін "хотів менше НАТО на своїх кордонах", однак тепер він "отримує більше НАТО на своїх кордонах і більше членів".
"Рішення Фінляндії та Швеції подати заявку на членство в НАТО є історичним. Це демонструє, що європейська безпека не буде диктуватися насильством і залякуванням. Усі члени Альянсу погоджуються, що розширення НАТО було великим успіхом, поширюючи свободу та демократію по всій Європі. Тому я впевнений, що ми зможемо знайти спосіб вирішити всі проблеми безпеки союзників і привітати найближчих партнерів НАТО в нашій родині вільних держав", - заявив генсек Північноатлантичного альянсу.
Ще на цю тему
- 02.07.2022 До бюджету України надійшов 1 мільярд євро грантових коштів від Німеччини
- 02.07.2022 У липні Радбез ООН збереться щодо України та продовольчої кризи
- 02.07.2022 Ексгенсек НАТО вважає помилкою ненадання Україні ПДЧ у 2008 році
- 30.06.2022 Чехія подарує ЗСУ спеціально розроблений безпілотник-розвідник
- 28.06.2022 Країни G7 закликали Китай чинити тиск на росію, щоб припинити війну в Україні
- 28.06.2022 Через United24 вже зібрали понад $62,8 мільйона, найбільше донатять на оборону і розмінування
- 28.06.2022 Санду: Молдова готова допомогти Україні з розмінуванням та повоєнним відновленням
- 26.06.2022 Сіммонс розповіла про тристоронню співпрацю України, Британії та Польщі
- 24.06.2022 Австралія виділила понад 285 млн доларів військової допомоги Україні
- 22.06.2022 Саммиты НАТО и G7: стратегические цели США связаны с Украиной
- 22.06.2022 Україна, Росія, Туреччина і ООН узгодять вирішення «зернової проблеми» у Стамбулі – ЗМІ
- 22.06.2022 США створили групу для розслідування воєнних злочинів в Україні, її очолив мисливець за нацистами