У Брюсселі започаткували новий діалог з безпеки Україна-ЄС-НАТО

10:40 04.02.2022

У Брюсселі відбулася перша зустріч у новому форматі, яка об’єднала представників ЄС, НАТО та України для результативного пошуку виходу з безпекової кризи, що спричинена військовим нарощуванням РФ вздовж кордонів України та на її тимчасово окупованих територіях.

Як повідомляє Укрінформ, про це 3 січня у Твітері повідомив представник України при ЄС Всеволод Ченцов.

«Сьогодні (3 січня – ред..) започаткований новий формат для обговорення безпекових питань: Україна-ЄС-НАТО. Зовнішні загрози продовжують об’єднувати міжнародних партнерів України, які готові й надалі зміцнювати інституційні спроможності України для ефективної протидії викликам у безпековій сфері та агресії РФ», – повідомив український дипломат.

Як повідомлялося, ЄС і НАТО послідовно закликають Росію до деескалації напруги навколо України та до вирішення безпекових суперечностей шляхом діалогу та переговорів. Вони мають погоджену і єдину позицію, що відповіддю на будь-яку нову військову агресію Росії проти України стануть важкі економічні та політичні наслідки для країни-агресора.

Водночас офіційні особи обох організацій рішуче відкинули ультиматум Росії щодо перегляду основ сучасної архітектури європейської безпеки, яка ґрунтується на Гельсінському заключному акті та на Паризькій хартії і передбачає непорушність існуючих кордонів та повагу до права всіх європейських держав ухвалювати суверенні рішення у галузі власної безпеки.
 

Ще на цю тему