Суд в Україні дозволив затримати Поклонську у справі про держзраду

14:20 07.12.2021

Київський апеляційний суд надав дозвіл на затримання колишнього так званого «прокурора» окупованого Росією Криму Наталії Поклонської, підозрюваної у державній зраді.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київський апеляційний суд.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу, подану прокурором на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду Києва від 27 вересня поточного року.

«Вказаною ухвалою відмовлено в задоволенні клопотання прокурора відділу Офісу генерального прокурора про надання дозволу на затримання підозрюваної, громадянки П., з метою приводу її для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», – ідеться в повідомленні суду.

Подану прокурором апеляційну скаргу суд задовольнив та ухвалу слідчого судді Шевченківського райсуду Києва від 27 вересня скасував.

«Постановлено нову ухвалу, якою задоволено клопотання прокурора Офісу генерального прокурора про надання дозволу на затримання підозрюваної, громадянки П., з метою її приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», – повідомляють у суді.

За даними суду, колишня «прокурор» тимчасово окупованого Криму підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28, ч.1 ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.1 ст.255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) Кримінального кодексу України.

Ще на цю тему