Кулеба обговорив з ЄС план співпраці зі «Східним партнерством» з пакетом інвестицій на 2,3 млрд євро

10:00 16.11.2021

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на зустрічі із комісаром ЄС з питань сусідства та розширення Олівером Варгеї обговорив економічний та інвестиційний план «Східного партнерства», що підкріплюється інвестиційним пакетом у розмірі 2,3 млрд євро.

Про це у понеділок, 15 листопада, повідомила пресслужба МЗС, пише «Європейська правда».

Зокрема, йшлося про те, що інвестиційний план ЄС дозволить втілити в Україні низку ключових проєктів. 

Серед них: підтримка 100 тисяч малих та середніх українських підприємств, додаткові можливості розвитку понад 10 тисяч дрібних фермерських господарств, економічна трансформація сільських районів, модернізація пунктів перетину кордону, прискорення цифрової трансформації і модернізація загальнодоступної ІТ-інфраструктури, підвищення енергоефективності та підтримка виробництва в Україні «зеленого» водню.

Економічний та інвестиційний план «Східного партнерства» - план ЄС з подальшої співпраці з країнами «Східного партнерства», який підкріплюється інвестиційним пакетом у розмірі 2,3 млрд євро у вигляді грантів, гарантій та змішаних інструментів, з можливістю залучити до 17 млрд євро публічних та приватних інвестицій.

Він включає розвиток торгівлі, створення нових робочих місць, інвестиції в інфраструктуру, посилення демократичних інституцій та верховенства права, підтримку «зеленого» та цифрового переходу, просування ідей справедливого суспільства з гендерною рівністю та інклюзивністю.

Економічний та інвестиційний план «Східного партнерства» є однією з тем обговорення напередодні наступного саміту «Східного партнерства» у грудні 2021 року.
 

Ще на цю тему