«У Туреччині не планують локалізацію в Україні корвету Ada» - Оксана Врублевська / Фото

17:00 07.09.2021

Турецька компанія, котра «буде постачати корвети в Україну» (ймовірно, мова йде про компанію STM, оскільки будівництвом кораблів займається саме вона) поки що не планує локалізації корветів класу Ada на українських підприємствах.

Таку інформацію оприлюднила в інтерв’ю виданню «ОПК.юа» директор приватної «Науково-виробничої корпорації «Клівер» Оксана Врублевська, яка до того ж обрана головою Військово-морського підкластеру, що організаційно входить до ГС «Морський кластер України» та об’єднує близько півтора десятка приватних і державних підприємств, пише Defense Express.

«Пару тижнів тому, я в Туреччині (ймовірно на виставці IDEF-2021, яка проходила з 17 по 20 серпня ц. р.) відвідала компанію, яка буде постачати корвети в Україну з метою дізнатися більше про ймовірну участь українських підприємств у локалізації виробництва.

Хочу сказати, що я дуже здивувала турецьку сторону своїм питанням щодо локалізації. Вони поки що не планують ніякої локалізації. Поки така ідея не доведена до свідомості постачальника корветів», - повідомила Оксана Врублевська.

При цьому вона відзначила, що вітчизняному кораблебудуванню (керівництво держави) обіцяло роль локального партнера у будівництві цих корветів.

«Національна кораблебудівна галузь України могла б забезпечити ці корвети силовими установками, засобами гідроакустики, системами підводного, зокрема, мінно-торпедного озброєння, корабельними радіолокаційними станціями та ще безліччю сучасної продукції, яку можуть запропонувати українські підприємства», - відзначила голова ГС «Морський кластер України».

Також вона додала, що якщо буде державна політика і правильна комунікація з постачальником корветів, як мінімум, на рівні Міністерства оборони України, то вітчизняна промисловість на 100% готова долучитися до локалізації виробництва цих корветів, починаючи із корпусних робіт і закінчуючи постачанням систем управління озброєнням корабля.

Варто зауважити, що наприкінці липня ц.р. прес-служба Міноборони України повідомляла, що будівництво першого з корветів класу Ada проєкту MILGEM для Військово-Морських Сил України відбувається за формулою 50 на 50, що передбачає завершення виготовлення корвету на одному вітчизняних підприємств за підтримки турецьких партнерів.

«Із турецькою стороною була досягнута домовленість, що корпус першого корвета побудують у Туреччині, а оснащення, встановлення озброєння та доведення до повної готовності відбудеться в Україні. Особливістю контракту є поетапна передача українській стороні технологій будівництва кораблів цього класу», - підкреслив тоді Міністр оборони України Андрій Таран.

За озвученим Міноборони планом, головний корвет має бути побудований в Туреччині, а три інші кораблі в Україні. Фото з сайту Defense Express

«Усі наступні корвети класу Ada будуть побудовані виключно на українських потужностях. Ці бойові кораблі у перспективі значно посилять оборону України в Азово-Чорноморському регіоні та дозволять бути взаємосумісними з державами-членами НАТО», - наголосив він.
 

Ще на цю тему