Іран заявив про початок виплат сім'ям жертв рейсу МАУ

13:40 08.06.2021

Посольство Ірану в Україні заявило про початок виплати компенсацій родичам загиблих у катастрофі літака авіакомпанії МАУ у Тегерані. 

Іран стверджує, що виплатив декільком родичам по 150 тис. доларів за загиблого. Таку заяву в понеділок, 7 червня, зробив заступник міністра закордонних справ Ірану Мохсен Бахарванд за результатами переговорів з Україною, пише ZN,UA.

«Уряд затвердив постанову, згідно з якою, за кожного із загиблих має бути виплачено 150 000 доларів сім'ям загиблих - як іноземним, так і іранським громадянам, згідно з нормами щодо права спадщини. До цього часу деякі з родичів загиблих вже прибули і отримали компенсації», - заявили в дипломатичному представництві в Twitter.

Він також повідомив, що на переговорах в Києві обговорили основні аспекти, пов'язані з катастрофою, а також питання цивільної авіації, безпеки, військової, кримінальної та судової юрисдикції.

Бахарванда також розповів про судовий процес. «До цього часу прокурор підготував обвинувальний акт, який був переданий до суду, щоб шановні судді розглянули цю справу. Зараз троє суддів вивчають цю справу. Якщо буде в цій справі виявлено недбалість, якщо буде доведена вина певних осіб, до них будуть застосовані відповідні правові заходи відповідно до закону», - запевнив він.

Іран також розкритикував Міжнародну групу з координації допомоги жертвам катастрофи МАУ, в яку входить Україна, за те, що вона нібито намагається політизувати питання виплати компенсацій.

Раніше в МЗС України повідомили про те, що в ході переговорів з Іраном відмовилися обговорювати питання компенсації сім'ям загиблих в авіакатастрофі. Конкретна сума компенсацій, за словами речника МЗС, повинна стати результатом домовленості урядів всіх держав, громадяни яких загинули, а авіакатастрофі, а не одностороннім рішенням.
 

Ще на цю тему