Волкер заперечує, що лобіює інтереси проекту «Північний потік–2»

09:41 03.06.2021

Колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що не лобіює інтереси проекту «Північний потік-2».

«Я був здивований прочитати цього ранку, що я працюю проти інтересів України. Це неправда. Я не лобіюю «Північний потік-2», і мої погляди щодо «Північного потоку-2» досить добре відомі. Я дуже відверто публічно висловлювався про протидію проекту, я писав про це», – сказав Волкер агентству Інтерфакс-Україна у середу.

Він наголосив, що його позиція щодо «Північного потоку-2» дуже добре документована.

«Це правда, що «Північний потік-2» найняла BGR, щоб представляти їх у Вашингтоні. Але я не причетний до цього. Насправді я не причетний саме тому, що вони "викреслили мене» у зв'язку з моїми поглядами на «Північний потік-2». Записи ясні, ви можете звернутися до них. У BGR є одна людина, яка робить це», – пояснив Волкер.

Він також зазначив, що не знає природи чуток, які виникли.

«Я був також здивований прочитати це, як всі інші. Я знаю Олену(Зеркаль), тож я був здивований, що вона не запитала у мене. Я не впевнений, яка причина цього, в Україні завжди є чутки. Але ключовий момент це те, що це неправда і я не лобіюю «Північний потік-2», – зазначив дипломат.

Волкер наголосив, що вважає «Північний потік-2» політичним проектом Росії для того, щоб обійти Україну.

«Коли я працював із адміністрацією Трампа, ми впровадили санкції, вимагали посилити санкції. І я вважаю, що його все ще можна зупинити. Але адміністрація Байдена наразі вирішила, що проект переважно завершено і що намагання блокувати його далі завдає шкоди відносинам із Німеччиною, що дуже розчаровує. Я вважаю, що це можна було робити, але є, що є», – додав Волкер.

Він заявив, що очевидною шкодою для України від завершення проекту «Північний потік-2» є втрата транзитних зборів.

«Але проблемою, яка викликає більше занепокоєння, з точки зору України, це те, що він («Північний потік-2» - ІФ) створює стимул для Німеччини працювати разом із Росією у сфері енергетики. Якщо Росія тиснутиме на Україну іншими способами, як вони роблять, наприклад, нападаючи на Україну на Сході, тоді у німців через це буде стимул для того, щоб не «тиснути» на Росію. Це ціль, якої хоче досягти Путін, намагаючись нейтралізувати Німеччину», – розповів Волкер.

На запитання про те, чому адміністрація президента США Джозефа Байдена не продовжила санкції проти компаній, які будують «Північний потік-2», Волкер зазначив, що адміністрація пояснила це тим, що трубопровід значною мірою завершено і його неможливо зупинити, не зашкодивши відносинам із Німеччиною.

«Це цікаво. Конгрес ухвалив закон, який вимагає санкцій, а адміністрація Байдена одночасно позначила «Північний потік-2» для санкцій і скасувала санкції одним махом. Адміністрація сказала, що трубопровід значною мірою завершено і його неможливо зупинити без того, щоб не нашкодити відносинам із Німеччиною. Це, очевидно, є причиною, чому вони зробили це», – сказав він.

На думку Волкера, США ще могли б впровадити санкції проти «Північного потоку-2».

«Я гадаю, що це ще можна зробити. Але я гадаю, що адміністрація ясно дала зрозуміти, що вона збирається скасувати санкції. Я не думаю, що вони змінять свою думку», – зазначив він.

Раніше радник міністра енергетики України, колишній радник голови правління «Нафтогазу» та колишній заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що колишній спецпредставник з питань України Курт Волкер тепер працює на лобістську компанію, яка відстоює інтереси «Північного потоку-2».

Ще на цю тему