Концесії у портах та нова інфраструктура: Кубраков розповів про пріоритети в морській галузі

20:01 20.05.2021

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков вважає одним з пріоритетів на посаді глави відомства відновлення портової інфраструктури та оновлення основних фондів. Крім того, він також має намір вирішити проблему з монополізацією послуг з видачі закордонних паспортів морякам.

Про це Кубраков заявив, виступаючи перед народними депутатами в четвер перед голосуванням за його кандидатуру на посаду міністра, повідомляє УНІАН.

«Серед пріоритетів морського та річкового транспорту це перш за все відновлення портів. Адже тут, так само як і в Укрзалізниці, рівень зносу основних фондів сягає 80-90%. Держава не може не звертати уваги на цю проблему. Я розумію, що був період, коли 90% дивідендів АМПУ забиралося в бюджет та це було нормально. Але почалася війна, і ми вже втрачаємо критичну інфраструктуру, тому це теж частина цих коштів повинна спрямовуватися на оновлення портів», – заявив Кубраков.

Другий пріоритет, за словами міністра – це проведення концесійних конкурсів для залучення інвесторів у морські порти України. «Цю практику будемо продовжувати, Я розумію, що до цього є довіра, це прозорий механізм залучення інвесторів», – заявив міністр.

Він також додав, що важливим пріоритетом є проблема видачі паспортів нашим морякам. «Я розумію, що ця проблема терміново повинна бути вирішена. Цей ринок треба зробити цивілізованим. Є хороший приклад, як у нас колись в країні отримували закордонні паспорти, сервіс був такий не зовсім хороший з боку держави. Але в один рік це все змінилося, та всі зараз забули проблему. Зараз є ДП «Паспорт-сервіс» і можна піти та в будь-якому куточку країни отримати нормальний паспорт, за нормальною процедурою, заплативши всі збори офіційно в банківському відділенні», – сказав Кубраков.

Відповідаючи на запитання народних депутатів про цю проблему, міністр підкреслив, що його орієнтир - десятки компаній, які повинні надавати такі послуги морякам.

 

Ще на цю тему