Опозиція Грузії на тлі візиту Помпео протестувала проти результатів виборів

14:45 18.11.2020

У день візиту держсекретаря США в Грузію опозиція провела у Тбілісі акцію протесту проти результатів парламентських виборів. 

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Эхо Кавказа.

Представники грузинської опозиції організували в центрі Тбілісі мовчазний протест. Вони утворили живий ланцюг на проспекті Руставелі. В руках тримали прапори Грузії та США і плакати: «Вибори сфальсифіковані», «Олігарх вкрав вибори», маючи на увазі Бідзіну Іванішвілі, голову правлячої партії.

У рамках візиту Майк Помпео не зустрічався з представниками опозиції, але він провів зустріч з представниками активного громадянського суспільства. 

Помпео також провів переговори з президентом Грузії Саломе Зурабішвілі і прем'єр-міністром Георгієм Гахарією. Зурабішвілі, звертаючись до Помпео, заявила, що «мирний, стабільний і демократичний Кавказ необхідний нашому регіону і всьому світу».

Згідно з офіційними результатами парламентських виборів 31 жовтня, правляча партія «Грузинська мрія» набрала 48,23% голосів, а найбільша опозиційна партія, «Єдиний національний рух», набрала 27,18%.

Опозиція звинувачує «Грузинську мрію» і її прихильників в підкупі голосів, погрозах на адресу виборців і спостерігачів, а також в порушеннях при підрахунку голосів. 

Вісім опозиційних партій, включаючи «Єдиний національний рух», заявили, що бойкотуватимуть парламент, і вимагають повторного проведення виборів.

Ще на цю тему