Україна в ООН: Радбез має діяти жорстко, аби не бути безсилим проти агресії Росії
Рада Безпеки ООН не повинна залишатися безсилою проти агресії Кремля на сході України й окупації Криму й мусить застосувати жорсткі дії, щоби примусити Російську Федерацію слідувати міжнародному праву.
Про це йдеться в заяві Постійного представника України при ООН Сергія Кислиці на засіданні Радбезу ООН, текст якої отримав у своє розпорядження Укрінформ.
"Ця Рада не має права повторювати своїх невдач у Руанді, продовжувати терпіти провали (мирних ініціатив – ред.) у Сирії, й залишатися безсилою проти російської агресії в Україні", - заявив український дипломат.
Кислиця нагадав, що прояви геноциду в Руанді в 1994 році були повністю проігноровані Радою Безпеки ООН свого часу. До того ж, Радбез не може ефективно реагувати на злочини режиму Асада в Сирії проти власного народу через те, що роботу Ради блокує "наймолодший необраний член" – Російська Федерація. Вона вже 15 разів користалася правом "вето", щоби відхилити будь-які спроби мирного врегулювання ситуації в Сирії.
"Очевидно, РФ має на меті не тільки відродити методи Сталіна, але й обійти СРСР за кількістю накладених "вето", - підкреслив представник України.
У цьому зв'язку Кислиця закликав Раду безпеки ООН активізувати зусилля для того, щоби домогтися припинення агресії Кремля, в тому числі проти України.
"Потрібні конкретні жорсткі дії, щоби змусити Російську Федерацію дотримуватися її зобов'язань відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного законодавства у сфері захисту прав людини як у Криму, так і на Донбасі", - підкреслив постійний представник України при ООН.
Як повідомлялося, 1 липня Радбез ООН схвалив резолюцію, що передбачає негайне припинення вогню в усіх збройних конфліктах – у тому числі на Донбасі, а також забезпечення гуманітарної й медичної допомоги в період пандемії COVID-19. Це стало можливим після понад трьох місяців зусиль міжнародної спільноти щодо просування цієї ініціативи в ООН, у той час як РФ намагалася домогтися скасування всіх міжнародних санкцій перед тим, як підтримати глобальне перемир'я.
Ще на цю тему
- 11.01.2021 Британія запевнила у незмінній підтримці територіальної цілісності та суверенітету України
- 08.12.2020 На оккупированном Донбассе исчезло спецподразделение из Москвы
- 01.10.2020 Спецпредставниця ОБСЄ: Обговорення питань звільнення полонених на ТГК завершилося безрезультатно
- 10.07.2020 У Путіна немає необхідності наступати зараз на Україну – Геращенко
- 01.07.2020 Данные ОБСЕ: Россия разместила вертолеты возле района проведения ООС
- 05.06.2020 Мотострелковая бригада усилила западный фланг российской армии
- 06.05.2020 Доклад ICG «Мир в Украине: европейская безопасность» представляет цели Кремля – эксперты
- 30.04.2020 Рада закликає парламенти світу засудити збройну агресію РФ в Україні / Текст звернення
- 16.04.2020 Процес обміну полоненими завершено у другій локації біля Щастя
- 16.04.2020 Розпочався черговий етап звільнення утримуваних – Україна повертає 19 громадян
- 23.12.2019 Представник РФ у ТКГ: група узгодила умови звільнення і обміну утримуваних осіб
- 23.09.2019 У Зеленського хочуть великого міжнародного договору про суверенітет України